Bu makale, yerebatan sarnıcı hakkındaki tartışmayı güncelleyecektir. yerebatan sarnıcı ile ilgileniyorsanız, bu Yerebatan sarnıcı İstanbul makalesinde oneofakindbnb ile yerebatan sarnıcı’yi keşfedelim.

Yerebatan sarnıcı İstanbul içindeki yerebatan sarnıcı ile ilgili içeriğe ayrıntılı bir bakış

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı anlayışa sahip olmak için yerebatan sarnıcı dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, En ayrıntılı bilgiyi size getirme arzusuyla, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bilgiler yerebatan sarnıcı

Yerebatan sarnıcı #yerebatansarnıcı #sultanahmet #istanbul Bu videoda Yerebatan sarnıcı olarak da bilinen bir Bizans yapısını ziyaret ediyoruz. Dilimizde Yerebatan Sarnıcı veya Yerebatan Sarayı olarak da bilinen İstanbul’un en büyük su sarnıcını göreceğiz. Umarım sizler için bilgilendirici ve eğlenceli bir video olmuştur. Bizi instagramda takip et. Instagram: Facebook: Kuşkonmaz Camii: Mihrimah sultan camii: Valide Sultan Camii: İstanbul’da bir Mısır Dikilitaşı: Zelve vadisi, Kapadokya’nın bir güzelliği.: Halının altına gizlenmiş bir Bizans sarnıcı ve sohbet. Dünyanın en büyük mermer sandukası: Şerefiye sarnıcı: Balat gezisi. Demir kilise: Kapadokya’da en güzel gün batımı: Kapadokya 5. bölüm: Kapadokya’nın En Güzel Peri Bacaları: Kapadokya 4: Soğanlı Vadisi: Kapadokya 3: Kaymaklı Yeraltı Şehri: Kapadokya 2: Derinkuyu Yeraltı Şehri: Kapadokya 1: Balon Turu: Yoros Kalesi : Demre gezi rehberi: Hindistan cevizi nasıl kırılır: Çekirdekten limon nasıl çimlenir: Emirgan Korusu Lale Festivali: .

yerebatan sarnıcı konusuyla ilgili bazı görüntüler

Yerebatan sarnıcı İstanbul
Yerebatan sarnıcı İstanbul

Okuduğunuz Yerebatan sarnıcı İstanbul hakkında bilgi görüntülemenin yanı sıra, Ardından Oneofakindbnb her gün yayınlanan diğer içerikler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Burayı tıklayın

yerebatan sarnıcı ile ilgili öneriler

#Yerebatan #sarnıcı #İstanbul.

Yerebatan sarnıcı,yerebatan sarayı,sultanahmet,sultanahmet meydanı,İstanbul,boğaz,mimari,fatih,bizans,hıristiyan,VLOG,onur benli,outdoor,belgesel,istanbul,tatil,gezi,yürüyüş,tur,yeşil,antik,Arkeoloji,Arkeolojik,eğlenceli,neşeli,mavi,gökyüzü,yaz,deniz,bosphorus,byzantine,contantinopolis,basilica cistern,ancient,archaeology.

Yerebatan sarnıcı İstanbul.

yerebatan sarnıcı.

yerebatan sarnıcı hakkındaki bilgilerle oneofakindbnb.com ‘nin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Oneofakindbnb ‘nin yerebatan sarnıcı içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Pel diyor ki:

  Osmanlı döneminde sarnıç henüz keşfedilmemişken, sarnıcın tepesinden aşağı oltalar sarkıtıp balık tutarlarmış ve burayı yer altı gölü zannederlermiş. şehir efsanesi tabi =) fakat sevdiğim bir hikayedir. bir de bu Medusa başları hakkında şöyle bir detay mevcuttur ki Jüstinyen'in elbette koyu bir Ortodoks olarak Medusa başlarını yerin dibine göndermesi ihtimal dahilinde. Fakat bildiğim kadarıyla bunu ispatlayan bir tarihi döküman yok, güçlü bir teori olmasına karşın. Şunları da bilmek gerekir, eski bir yapı artık kullanılmıyorsa yahut başka sebeplerden (politik/dini vs) yıkılıyorsa, o yapının parçaları tekrar kullanılır. Buna sanat tarihi literatüründe SPOLIA denir. bu Medusalar da birer spolia materyali. Bir anlamı olmaksızın kullanılmış da olabilirler, bilemeyiz. Ben de Jüstinyen teorisine daha yakınım doğrusu =)

 2. °Soft_cookies° FAN diyor ki:

  Osmanlı döneminde sarnıç henüz keşfedilmemişken, sarnıcın tepesinden aşağı oltalar sarkıtıp balık tutarlarmış ve burayı yer altı gölü zannederlermiş. şehir efsanesi tabi

 3. Ömer Altın diyor ki:

  ben hayatımda yerebatan sarnıçalarının kapısı bekleyen özel güvenlikler kadar orosbuçocuğu bir millet görmedim hepsi orosbu çocuğu

 4. Gezgin Erol diyor ki:

  Güzel video umarım şimdi restorasyon bitmiştir. Buraya Fuji XT4 ile gelirsem güzel video çekebilirim inşallah. Bende abone oldum 🙂

 5. Adem Püsküllü diyor ki:

  Onur bey çok kısa olmuş yine. Lütfen biraz daha uzun videolar yapın. Pelin Hanım'ı da videolarınızda tekrardan konuk etmeyi düşünüyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir