Bu makale nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi hakkında net bilgiler sağlayacaktır. nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi arıyorsanız, bu Türkiye 'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine Girmiş 16 Eseri makalesinde nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi ile One Of A Kind Bed & Breakfast’ı tartışalım.

nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi ile ilgili bilgileri en ayrıntılı şekilde Türkiye 'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine Girmiş 16 Eseri özetleyin

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesinde, sizin için daha yararlı veriler için nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı değeri sunmayı umuyoruz, İnternette olabildiğince çabuk haber yakalayabilmenize yardımcı olun.

Konuyla ilgili bilgiler nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi

Web Sitemiz: Türkiye’nin UNESCO Dünya Miras Listesine Dahil Olan 16 Eseri Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından belirlenen kültür ve tabiat varlıklarından oluşan Dünya Mirası listesinde Türkiye’deki kültür varlıklarının sayısı 16’dır ve dünya çapında koruma altına alındı. veya dışarı. Ani Harabeleri son kez Dünya Miras Listesi’ne eklendi. Dünya Mirası, UNESCO tarafından belirlenmiş kültürel ve doğal varlıklardan oluşmaktadır. UNESCO’nun 1972 yılında düzenlediği genel konferansında hazırlanan 38 maddelik Dünya Doğal ve Kültürel Mirasının Korunmasına İlişkin Sözleşme’ye imza atan 175’ten fazla ülke tarafından korunması garanti edilen anıt ve ören yerleri arasında Dünya Mirası Kriterlerine uyanlar yer alıyor. liste. Anlaşmayı imzalayan ülkeler tarafından seçilen 21 ülkenin temsilcilerinden oluşan Dünya Miras Komitesi, aday gösterilen değerler arasından seçim yaparak listeyi oluşturuyor. Komite ayrıca listelenen değerlerin korunmasını sağlamak için Dünya Mirası Fonu’nu da yönlendirir. Ülkemizden dünya mirası listesinde 16, geçici listede 60 kültür varlığı bulunmaktadır. 1. Kapadokya ve Göreme 2. Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası 3. İstanbul’daki Tarihi Yerler 4. Hattuşa: Hitit Başkenti 5. Nemrut Dağı 6. Pamukkale ve Hierapolis Milli Parkı 7. Xanthos-Letoon 8. Safranbolu Tarihi Kenti 9. Troya Antik İl 10. Selimiye Camii ve Külliyesi 11. Neolitik Dönem Çatalhöyük Kalıntıları 12. Cumalıkızık Köyü 13. Bergama Antik Kenti 14. Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri 15. Efes Antik Kenti 16. Ani Harabeleri.

Bazı resimler nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Türkiye 'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine Girmiş 16 Eseri
Türkiye 'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine Girmiş 16 Eseri

Okuduğunuz Türkiye 'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine Girmiş 16 Eseri hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, O zaman One Of A Kind Bed & Breakfast her gün hemen aşağıda güncellenen daha fazla makale keşfedebilirsiniz

Daha fazlasını burada görün

nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Türkiye #39nin #UNESCO #Dünya #Mirası #Listesine #Girmiş #Eseri.

Selimiye Camii ve Külliyesi 2011,Bilgi,ilginç bilgiler,bilgi deryası,Onur Tetik,Derya Azaz Tetik,Kapadokya ve Göreme,Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası,İstanbul´daki Tarihi Yerler 1985,Hattuşaş: Hitit Başkenti,Nemrut Dağı,Pamukkale ve Hierapolis Milli Parkı,Ksantos-Letoon,Tarihi Safranbolu Şehri,Truva Antik Kenti,Neolitik Dönem Çatalhöyük Kalıntıları,Cumalıkızık Köyü,Bergama Antik Kenti,Diyarbakır Surları ile Hevsel Bahçeleri,Efes Antik Kenti,Ani Harabeleri.

Türkiye 'nin UNESCO Dünya Mirası Listesine Girmiş 16 Eseri.

nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi.

nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi hakkındaki bilgilerle One Of A Kind Bed & Breakfast güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. One Of A Kind Bed & Breakfast nemrut dağı nın unesco dünya miras listesi ne alınma tarihi hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir