sakarya ıslama köfte bu makalenin içeriğinde açıkça belirtilecektir. sakarya ıslama köfte hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Sakarya’nın meşhur tadı 'ıslama köfte' makalesinde oneofakindbnb.com ile sakarya ıslama köfte’yi keşfedelim.

Yakın zamanda güncellenen Sakarya’nın meşhur tadı 'ıslama köfte'’da sakarya ıslama köfte ile ilgili içeriğin ele alınması

Aşağıdaki klibi hemen izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için sakarya ıslama köfte dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en eksiksiz bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

sakarya ıslama köfte ile ilgili birkaç açıklama

Sakarya’nın meşhur yemeği olan islama köfte, et suyuyla yapılan ekmeğiyle damakları tatlandırıyor. Yavuz Köprülüoğlu, 3 nesildir “İslama” köftesi yaptıklarını belirterek, “İslama köftesi Balkanlar’dan gelen bir köfte. Aslında fakir bir yemek, Sakarya’nın simgesi haline gelmiş bir yemek, bayat ekmeklerin kemik veya et suyunda değerlendirilip baharatlarla tatlandırıldığı yer.” Sakarya’nın markası haline gelen meşhur yemek İslama Köfte, köftesindeki baharat ve ekmeğindeki özel sos ile tadına bakanların beğenisini kazanıyor. Şehrin en eski firmalarından Köfteci İsmail’in üçüncü kuşak işletmecisi Yavuz Köprülüoğlu, “İslama köftesi pek çok köfte gibi kökeni Balkanlar’a dayanan bir köfte. Fakir bir yemek olduğu Sakarya’da bayat ekmek, kemik veya et suyu ile harmanlanmış ve baharatlarla tatlandırılmış bir yemektir.” “Köftenin baharatı farklı ama İslam köftesinin asıl özelliği ekmek. Köftemizi tabi ki seviyoruz, diğerlerinden farkı ekmekle tatlandırılması ve eski bir tarif olması, “Eski bir tarif. Yani “İslama Köfte” diğerlerinden biraz farklı tutulabilir. En iyisi arkadaşı piyaz ve bir tarafı balkabağı tatlısıdır. Adapazarı’nın da geleneksel tadıdır. Bu yöreye özgü bir şekilde pişirilen bir tatlıdır” dedi. Köfteyi İslam için çok sevdiğini ve vazgeçilmez bir lezzet olduğunu belirten Mahmut Esen, “Burası arkadaşlarla buluşma yerimiz, çok lezzetli.” İzmit’te bir kimya fabrikasında üretim müdürü olarak çalışan ve Sakarya’ya “İslama Köfte” yemek için gelen Arif Akaytay, “İzmit’te çalışıyorum ve hep geliyoruz. Sevgiyle yiyoruz.” #haber #gündem #son dakika.

Bazı görüntüler sakarya ıslama köfte hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Sakarya’nın meşhur tadı 'ıslama köfte'
Sakarya’nın meşhur tadı 'ıslama köfte'

Görüntülediğiniz Sakarya’nın meşhur tadı 'ıslama köfte' hakkında haberleri görüntülemenin yanı sıra, O zaman Oneofakindbnb her gün aşağıda yayınladığı diğer birçok makaleye bakabilirsiniz.

Daha fazlasını burada görün

sakarya ıslama köfte ile ilgili bazı öneriler

#Sakaryanın #meşhur #tadı #39ıslama #köfte39.

dha,demirören haber ajansı,dha canlı,son dakika,güncel haber,haber,haberler,günün özeti,haber burada,haber ajansı,canlı haber,haber bültenleri.

Sakarya’nın meşhur tadı 'ıslama köfte'.

sakarya ıslama köfte.

sakarya ıslama köfte bilgisiyle Oneofakindbnb ‘ın sağladığı bilgiyle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. sakarya ıslama köfte hakkındaki makaleyi One Of A Kind Bed & Breakfast ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

  1. Ali Tarı diyor ki:

    Ooff çok biliyorum ben sizin gibileri,hepiniz para düşkünüsünüz,milletten para kazanmak için söylemediğiniz yalan yok,Hiçte öyle güzel bir köfte değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir