Makale, nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi hakkında netlik kazandıracak. nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi arıyorsanız, bu Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi makalesinde oneofakindbnb nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi’yi açıklığa kavuşturalım.

En eksiksiz Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi içinde nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi ile ilgili bilgilere genel bakış

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki haberleri en doğru şekilde kavrayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bilgiler nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi

Adıyaman’da bulunan Nemrut Dağı ve gizemli geçmişiyle ilgili bilgiler oldukça şaşırtıcı. Kralın vasiyetine göre mezarı dağda gizlidir. Tabii yanında bir hazine olduğu da düşünülüyor. Ancak günümüz teknolojisiyle bile dağın içindeki tünellerden geçmek mümkün değil. Bir başka iddiaya göre de kralın mezarı (lahit) kaçırılmıştı. Ülkemizdeki bu tarihi mirasın hikayesini öğrenmek isteyeceğinize eminim. Herkese teşekkürler. Videoları beğendiyseniz beğenmeyi unutmayınız. Hazırlayacağım yeni videolardan haberdar olmak için linke tıklayarak abone olabilirsiniz. İkinci Kanalım : Instagram : Patreon : Udemy Eğitim Kitleri : Herkese merhaba, ben İlhan Berat Yılmam. Hayatım boyunca okumayı ve araştırmayı sevdim. Bilinmeyen ve cevaplanmayan soruları takip ettim. Bu kanalı açma sebebim araştırmalarımı ve bilgilerimi sizlere aktarmaktır. Eğer böyle düşünüyorsanız, bir arkadaşa daha kavuştuğum için mutluyum. Saygılarımla .

nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

Nemrut Dağı Efsanesi - Ölümsüz Kralın Hikayesi
Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi

Görüntülediğiniz Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi hakkında bilgi görüntülemeye ek olarak, Ardından, her gün oneofakindbnb.com güncelleme yapan başka konuları hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Nemrut #Dağı #Efsanesi #Ölümsüz #Kralın #Hikayesi.

nemrut dağı,kral nemrut,ölümsüz kral,kral mezarı,nemrut kimdir,türkiye,adıyaman,mount nemrut,tarih,antiochos,kommagene krallığı,hakkında bilgi,ilginç bilgiler,belgesel,ilhan berat yılmam,ilhan yilmam.

Nemrut Dağı Efsanesi – Ölümsüz Kralın Hikayesi.

nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi.

nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi hakkındaki bilgilerle oneofakindbnb.com güncellemeleri, size daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. oneofakindbnb.com ‘nin nemrut dağı unesco dünya miras listesine alınma tarihi içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Mehmet Aslan diyor ki:

  Bakara 258.Ayet: Allah kendisine mülk (hükümdarlık ve zenginlik) verdiği için şımararak Rabbi hakkında İbrahim ile tartışmaya gireni (Nemrut´u) görmedin mi! İşte o zaman İbrahim: Rabbim hayat veren ve öldürendir, demişti. O da: Hayat veren ve öldüren benim, demişti. İbrahim: Allah güneşi doğudan getirmektedir; haydi sen de onu batıdan getir, dedi. Bunun üzerine kâfir apışıp kaldı. Allah zalim kimseleri hidayete erdirmez.

 2. Granitos xx diyor ki:

  Kommangene mi Kommagene mi……hangisi doğru söylem ? Bir de heykellerin başlarının tahmini olarak ne şekilde gövdelerinden ayrılıp aşşağılara indiği biliniyor mu-tahmin ediliyor mu?…..Ben Antiochus'un mezarının hala bulunamadığını düşünenlerdenim….Bulunsaydı bunu ya satmak ya da sergileme arzusu ile mutlaka bir yerlerde ortaya çıkarırlardı bu da… duyulurdu….yoksa bulanlar onu bir kapalı salona koyup ta kendi kendilerine bakmaktan doyum alacaklarını sanmıyorum…sadece düşüncemi paylaştım…..Commagene'lerin ustaca mühendislik bilgileri ile gizlediklerini…..Veee elbet bir gün ortaya çıkacağını düşünüyorum….sonra bizler de, vay be bu şekilde gizlemeyi nasıl kim akıl etti diyeceğiz…..Bir de video'nun bazı kısımlarında arkadaki tepenin üç boyutlu krokisi görülüyor. Ve orada çekirdek merkezdeki görülen ve Antiochus'un mezarının olmasının tahmini yerine kadar inildi mi kazı yapanlar??….

 3. Mehmet Yahi diyor ki:

  YANİ TÜRKİYEDEKİ TÜM TURİSLİK ANTİK YERLER YABANCILARIN VE HALA BİZ ONLARLA KAVGA EDİYORUZ BİRAZ SAYGI GEREKMİYORMU

 4. Murat Küçükosman diyor ki:

  Görsellerde, "commagene" bütün kaynaklarda "kommagene krallığı" olarak geçen adı niye ısrarla kommangene diye söylediniz anlamadım.

  Peş peşe aynı anlama gelen cümleler ile de videoyu uzatıyorsunuz. Bütün keyfim kaçtı. Diğer videolarınızı beğenmiştim 🙁

  ——————
  Şimdi yukarıda ifade ettiğimi sizin yaptığınız gibi yazmaya çalışacağım:
  Bütün yayınladığınız görsellerde "commagene" ve yanlış söylemeniz yüzünden yaptığım internet aramalarında "kommagene krallığı" olarak geçen, Türkiye'nin Adıyaman ilinde bulunan nemrut dağındaki heykelleri anlatırken neden "kommangene" olarak söylediğinizi anlamadım.

  Şunu da söylemekten kendimi alıkoyamayacağım, peşi sıra aynı anlama gelen cümleleri kullanarak videoyu uzatıyorsunuz. Açıkçası bu da çok keyfimi kaçırdı. Biz bu internete para veriyoruz. Diğer yayınladığınız videoları beğenerek izlemiştim. Onlarda da aynı şekilde, aynı anlamlı cümle tekrarı var. Mesela "Bu dünyanın dışında…" dedikten sonra, "…başka evrende, başka galakside…" şeklinde çok kere anlamsız açıklamalı ve tekrar tekrar aynı cümleleri kurduğunuz videolarınız var. İzleyicileriniz, siz "bu dünyanın dışında" dedikten sonra "bu dünyanın dışında bir leğende" "bu dünyanın dışında bir sürahide" şeklinde anlamaycaklardır.

 5. Ferhat Çağlar diyor ki:

  BENİM KÖYÜM
  Baharda şenlenir bağı, bahçesi
  Kokusu başkadır benim köyümün
  Unutturur adama gamı, kederi
  Havası başkadır benim köyümün
  Akşam olur herkes döner evine
  Can kurban inan ki benim köyüme
  Gülabi'nin torunları derler bizlere
  Özü başkadır benim köyümün
  Yeşil yeşil meşeleri var dağında
  Meyve ağaçları çiçek açar bağında
  Her çeşit otlar yeşerir toprağında
  Yeşili başkadır benim köyümün
  Köyümün kenarından akar çayı
  Kıvrım kıvrım dolanır sular tarlayı
  Unuttum sanma orda olmayı
  Dostluğu başkadır benim köyümün
  Yaz gelince çıkarlar yaylaya
  Gurbetçiler hasretle döner sılaya
  Benden selam olsun Aziz Ağa'ya
  Sevgisi başkadır benim köyümün
  YAZAR: İBRAHİM SEVİNDİK

 6. mémo dibej diyor ki:

  Komagene kiraligi BİR KURD KIRALIGIDIR. NEMRÛD NEMIR ANLAMI ÖLÜMSÜZ DUR. Nemrut BIR KİRALIK TIR ADIYAMAN SÉMSUR DUR ORJİNAL İSMİ. YAV NIYE ORJINALITESINDEN ÇIKARIYORSUNUZ? Hakkında anlatılan hurafeler yalandır sinek mi ek hepisi yalan. Mésopotamya orjîn isminde CIZRABOTAN DIR.

 7. Egemen uhudtepesiniterketmeyenoğlu diyor ki:

  Şimdi bu ülke çalısmamış arkadaş bizşm orda büyük tümülüs var devletin de haberi var açmıyor neler çıkar ordan kim bilir burdan foto atmak olsaymış iyimiş

 8. baykoca35 diyor ki:

  İlhan Bey; çalışmalarınızı yakından takip edip sizi tebrik ediyorum. Büyük bir özen ve itina gösteriyorsunuz… Bu klibin bazı sahnelerini "Çoban Yıldızı" [04'00"] isimli Barış Manço'nun "enstrumental" eserinde kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkürler…

 9. Miss diyor ki:

  Bizim ülkede tarihi zenginlikler var ve bunu turizme çevriliyor elin Avrupa’sında tarihi zenginlik olmadıgından bol bol sanat müzeleri yapıp turizmden devlet kasasına paralar giriyor,artık anlayın sırf dogal zenginliğimizden ülkemiz yararlanamıyor 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir