Bu makalenin bilgileri efe 50 lik rakı fiyatı ile ilgili olacaktır. Hayat Motorla Güzel makalesinde efe 50 lik rakı fiyatı’yi One Of A Kind Bed & Breakfast ile analiz edelim.

Hayat Motorla Güzel içinde efe 50 lik rakı fiyatı ile ilgili en alakalı bilgileri sentezleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesiyle, sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için efe 50 lik rakı fiyatı dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. Oneofakindbnb sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiye hizmet etmeyi umuyoruz, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar efe 50 lik rakı fiyatı

Bahar mevsimine girdik ve kışı geçirdiğimiz yerlerden motosikletlerimizi yavaş yavaş kaldırıyoruz. Maalesef ilk karşılaştığımız sorun pil sorunu oluyor. Hayat Motorla Güzel kanalı olarak biz de bu soruna bir el atmaya karar verdik ve sizlere yol gösterecek Motorsiklet Akü Alım Rehberi bölümünü hazırladık. Birçok motosiklet kullanıcısı artık akü siparişlerini çevrimiçi olarak veriyor. Bu durumda önemli olan motosikletimiz için doğru aküyü seçmek ve bize hazır olarak ulaşmasını sağlamak. Motosikletim için ne tür bir akü almalıyım? MF pil ile SLA pil arasındaki fark nedir? Motosiklet aküsü nasıl hazır hale getirilir? Bu bölümde bu soruları cevapladık. .

Bazı fotoğraflar efe 50 lik rakı fiyatı ‘in içeriği ile ilgilidir

Motosiklet Aküsü Alım Rehberi | İzlemeden Akü Almayın | Hayat Motorla Güzel
Motosiklet Aküsü Alım Rehberi | İzlemeden Akü Almayın | Hayat Motorla Güzel

İzlemeden Akü Almayın , Ardından, One Of A Kind Bed & Breakfast her gün yayınlanan diğer içeriği hemen aşağıda arayabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

efe 50 lik rakı fiyatı ile ilgili öneriler

#Motosiklet #Aküsü #Alım #Rehberi #İzlemeden #Akü #Almayın #Hayat #Motorla #Güzel.

motosiklet aküsü,aküm basmıyor,akü almak,motosiklet bakım,motosiklete akü,doğru akü,akü şarj,motosiklet yedek parça,yuasa,bsa akü,Africa twin,honda pcx 125 2021,pcx 125,nmax 155,alaktrikli motosiklet.

Motosiklet Aküsü Alım Rehberi | İzlemeden Akü Almayın | Hayat Motorla Güzel.

efe 50 lik rakı fiyatı.

efe 50 lik rakı fiyatı bilgisiyle Oneofakindbnb sizin için güncellenen bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com efe 50 lik rakı fiyatı hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Emrullah Çatal diyor ki:

  Motosiklet kuru akü kışın zorlanmadan çalıştıran akü markası hangi marka hangisi iyi kışın rezil etmeyecek

 2. Emre Yaman TV diyor ki:

  Hocam bu videoyu izlemeden işlemleri yapıp şarja başladım, şuan şarj oluyor fakat ben kapağını tam kapattım. Ne gibi sorunla karşılaşırım

 3. Neşet Aydın diyor ki:

  Her şey iyi güzel olmuş da. Bi mikrofon da röportaj yaptığınız arkadaş da verseydiniz, sesini net duyamadım. Birde akünün imal tarihi hakkında bilgi verilseydi, en azından alırken tarih konusuna da dikkat ederdik. Teşekkürler elinize emeğinize sağlık.

 4. Alpay BİLGİÇ diyor ki:

  Amatör motorcu olarak yazıyorum.

  Dikkat edilmesi gereken diğer noktalar.
  Kutup yönü, boyutu, volt , amper ve CCA değeri.
  CCA (COLT CRANK AMPER) , soğuk çalıştırma amperi.
  Motorun normal amper değeri soğuk havada veya akü kapasitesi düşük ise , örneğin 12.1 sanırım yüzde 50 , CCA değeri düşük olan akü marşj basmayabilir. Örnek olarak Piaggio x9 500 Evo monero ytx14-bs 12 amper normal, 14 amper anlık, 180 civarı da CCA değeri var ve eski sahibi nasıl kullanmış ise marj basmıyor.
  (Sülfat kırma(desulfat ), 7stage şarj ile repair vs denesem de olmadı. (sarı çin cihazı)

  MF:maintenance free, bakımsız, plakalar calsium kurşun vs teknolojisi ile ve kapalı sistem oldulu için oksijen ile sülfatlaşma oranı düşük. Ancak plastik kapaklar tirteşim vs hava kaçırabilir. İyi kapaktmK veya güçlendirmek iyi olur. (siyah silikon ile)
  MF ilk şarj satıcının dediği gibi önemli. Kimyasal tepkime için. Sıvı eklendikten sonra kitapçığında söylenen süre ve sıcaklıkta bekletilip kaliteli (düzgün doğru akım veren) bir şarj aleti ile düşük akım (3,5,7 seviyeli şarj aletleri var) ile üzerinde yazan zaman kadar şarj edilip yine kullanmadan önce 8 saat civarı bekletilmeli.

  Agm akü, Absorbed gas mat : cam elyaf a emdirilmiş asit teknolojisi. Yüzde 20 -30 daha uzun ömür (düz plakalı akülere göre kurşun plakaların dökülme vs avantajlı) CCA değerleri daha yüksek.

  VRLA Akü Nedir? VRLA Akü ; ( Valf Regulated Lead Acid ) ( Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü ) olarak da bilinirler. Bakımsız Akü olarak bilinen Kuru Akü ve Jel Aküler bu sınıfa giren akülerdir. SLA Akü ( Sealed Lead Acid ) de denilmektedir.(kaynak:akunedir.com)

  Bir de akünün boyutları önemli.

  Aküde voltaj bire bir tutmalı (6 volt yerine 12 volt veya tersi takılmaz. Sebebi onu besleyecek regülatör, dinamo, elektriği tüketecek cihazlar yanar, üretecek olanlarda besleyemez.
  Ancak eğer sığıyor ise akü boyutları , yüksek amper takabilirsiniz. Yüksek amper elektronik devrelerde şu şekilde çalışır. İhtiyacı olanı kullanır. Akım sabitleyici, bölücü kullanılmamış elektrikli sistemlerinde , örneğin marş motoru, lambalar vs tüketebildiği kadarını çeker. Mesela 5 watt park lambasına bağlı araç aküsü 62 amperdir. Ancak ~12 volt voltaj ile ~0.4 amper çekerek 5 watt ile lamba çalışır, patlamaz. Zira devrede 12 volt 62 amper ~750 watt vardır. Ancak 24 volt akü bağlarsanız o lamba anında patlar. P=I.V. Bir telin ısı ile iç direnci akım ve voltaj ile ilişkilidir. 12 volt için tasarlanan tungsten tel ısındığında üzerinden geçen akımı iç direnci sayesinde azaltır. Ancak üzerine düşen gerilim aynıdır. )

  Ek olarak akü taşıma esnasında kargoda sert bir darbe, ters taşınma vs de de zarar görebilir. En azından MF aküyü evde kendiniz sıvısını ekleyerek hazırlayın. Zira kargoda illa sert darbe görecektir. Sıvısı içinde olursa daha ağır olacağından plakalar daha fazla kuvvete maruz kalıp zarar görebilir.

  Sıvısı katılmış, deşarj olmuş,yanlış şarj olmuş, çok soğukta beklemiş ve içindeki asit kristalleşmiş ve plakaların yüzeyleri mikro seviyede ufalanmış, sülfatlanmış vs olabilir. 1,2,3 yıllık kullanılma hazır aküler rafta tam deşarj olmuş olabilir. Tüm bunlar az veya çok oranda olmuş olabilir. Sonrasında da şarj edilip gönderilmiş olabilir. Profesyonel test cihazları olmadan da anlayamayız.

  Akünün altında jel türü sünger vs olmasında fayda var.
  Titreşimlerde plaka hasarını azaltır.
  Yüksek ısıya maruz kalmaması için sıcaklık kaynağı olan kaportanın iç kısmına ısı izolasyon malzemesi yapıştırarak akü sağlığını korumuş oluruz.

  Uzun süre kullanmayacağımızda satıcının dediği gibi oda sıcaklığında güvenli ve hava alan bir yerde saklayıp ara ara şarj etmeli.

  Hala bakımlı aküler de satılıyor. Onlardan veya diğer akülerde fazla deşarj oldu ise desülfat cihazı ile bir nebze iyileştirmek gerek. ( Çok çok düşük akım ile yüksek voltaj darbeleri vererek sülfatlaşan plaka çözülür)
  Bende 7 stage 12 volt şarj cihazı var. Piaggio fly aküde işe yaradı. (Abuş jel) (monero MF Aküde işe çok yaramadı. Akü plakaları fiziksel tahrip olmuş sanırım.) Bir de monero akü plastik kapakları üretim hatalı bir tanesi hava ve sıvı kaçıracak şekilde deforme üretilmiş. Zamanla bir hücre hem düşük çözelti hem de hava teması ile yıpranmış. Buna da dikkat ediniz)

  Aküler çok boşalınca, çok soğuk ve sıcakta ve titreşim de hasar görür. Buna dikkat etsek yeterli.
  Ayrıca kalitesiz regülatör, yüksek besleme vs de bozabilir. Max 14.5 volt civarı temiz doğru akım (tam köprü diyot ve sinüs dalgasının tepe noktalarını kaliteli kondansatör desteği ile tasarlanmış sistem) ile şarj edilmeli. Motorların kalitesine veya yaşına göre bunu voltmetre ve osiloskop ile ölçebilirsiniz.
  Örneğin lityum piller için veya lipo (lityum polimer) piller için özel şarj devre ve metodu olur. Direkt kurşun asit bir motora bağlarsanız lion akü ömrü azalır lipo pil ise bozulur veya patlar.

  Lipo veya lion motor aküleri daha küçük ve yüksek verimli , şarj devresi eklenerek ve lipo için özellikle , özel yanmaz torba ile motora monte ederek kullanılabilir.

  Aküler şarj, deşarj olurken gaz, buhar,patlama vs olabilir. Hava alan, eldiven ve gözlük ile çalışın. Milyonda bir kötü ihtimal bile sıfır ihtimalden daha risklidir. Asit vs kabını dikkat çekecek şekilde etiketleyin ve özel yerde saklayınız.

  Bu arada benim motorda kontak açılınca park ve arka lambalar yanıyor kapstılamıyor. Bu da soğuk havada, CCA değeri düşük akü, eski akü vs durumlarda marş basması için olumsuz etkenler. Bu lambaları da çipli LED lambalar ile değiştirmek de akü ömrü ve çalışmama riski açısından olumlu olabilir.

 5. Vurgun Alatas diyor ki:

  Yamaha servisinde ytx7l-bs varta marka mf aku sordum 440 lira dendi fakat sikinti şu ilaci iicine doktukten ve bekledikten sonra sarza takmaya gerek yok diyor satici motor sarz eder onu diyor satici bu yanlismi dogrumu

 6. Deniz Emmioglu diyor ki:

  Hiç bilgim yoktu, akü konusunda düz mantık sahibiydim, gerçekten bilgilendirici bir video olmuş elinize sağlık teşekkür ederiz 🙏

 7. tarkan mercan diyor ki:

  Merhaba..Öncelikle bilgilendirme için çok tşk ederim.. Kış boyunca kullanılmayan motorsiklet için jel akü mü agm akü mü daha uygun? Kapalı otoparkta duruyor motor çok soğukta kalmıyor ancak belli bir süre durunca akü boşalıyor.O yüzden yeni bir akü alacağım..Çok tşk ederim..

 8. kinglionman diyor ki:

  Akü müzüde sayende aldık bugün. İlgilenen Arkadaşa Melik Bey e çok teşekkür ederim. Süper ilgi ve alaka. Hiç irtibatı koparmadan yardımcı oldu.

 9. kinglionman diyor ki:

  Süper video olmuş. Bende HERO X PULSE 200 ENDURO 2019 çıkışlı motor var Akü Modeli Katalogta HERO X PULSE 200 ETZ7 AKÜ diye geçiyor. Bana yardımcı olabilirmisiniz?

 10. Demir Göktuğ diyor ki:

  Abi aküler bazı motorlarda neden yan duruyor yanlış değil mi bu? Elektroliti sızmazmı öyle veya akü ömrünü çabuk bitirmez mi

 11. yusuf semih TŰMKAYA diyor ki:

  Magaza ile iletisim nasil kurabiliriz? Bilgiler cok aciklayiciydi Faydalandirma video suresinde gereksiz laf araligi yapilmamis, harika cekim ve reportaj saglanmis. ✌🏼✍🏻🙏🏻

 12. GASTRONOT ŞEF diyor ki:

  48 volt motora 48 volt akü taksam sorun olur mu akü ve motor uyumu nasıl olmalı motor ile akü voltu eşit mi yoksa üstü veya altı mı olmalı bunun hakkında bilgi verebilir misiniz bir projem var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir