İstanbul, özellikle şehrin özelleştirildiği bölgelerde Türkiye’nin en canlı şehirlerinden biridir. İstanbul’u İstanbul’u Moda yapan en önemli unsurlardan biri gibi görünüyor. Moda’yı ziyaret edecekler için görülmesi gereken en çarpıcı yerler hakkında tüm bilgileri sundum.

Hem İstanbul sakinleri hem de diğer şehirlerden gelen ziyaretçiler çok çeşitli moda zevklerine sahiptir. Bebek, Nişantaş ve Beşiktaş ile ün yapmış şehirlerden biri de Moda. Uzun geziler ve mahalleleri keşfettikten sonra, özellikle konsept işletmeleri ile öne çıkan semtte, cıvıl cıvıl ve yaratıcı kafelerde oturmak oldukça keyifli.

Basta Street Food Bar

Moda’da gezilecek en güzel yerler için ilk tercihim gastronomi açısından olumlu gelişen mekanlardan biri olan Basta Street Food Bar. Atletik tarzın yaygın olduğu bölgelerde dürüm, burger gibi mutfak ürünlerine rastlamak mümkün.

Maskarpon Tiramisu Etc.

Mascarpone peyniri sevenler var mı? Bu peynir size hitap ediyorsa Maskarpon Tiramisu Etc. mutlaka görülmeli. çünkü işletme kendi peynirini yapıyor. Burada tiramisu çok seviliyor. Ancak Sebastian Cheesecake son zamanlarda bölgenin en iyi tatlılarından biri olmayı başardı.

Bob-Best Of Burger

Moda’nın en iyi burger restoranlarından Bob-Best Of Burger, parmaklarınızı yiyebileceğiniz kadar güzel bir lezzete sahip. Dana balcon, çedar ve kaşar peyniri gibi malzemelerle hazırlanan burgeri mutlaka denemelisiniz.

Kev Cafe

Yaratıcı iç tasarımı, dinginliği ve enfes lezzetleri ile öne çıkan Kev Cafe, Moda’nın en sevilen mekanlarından biridir. Estetiğine hayran kalacağınız kafenin yaratıcı ortamı ilham almamayı imkansız kılıyor.

Ayrıca dünyanın dört bir yanından spesiyallerin de servis edildiği kafenin farklı bir noktasında tatlılar servis ediliyor. Profiterolleri kesinlikle denemelisiniz bence.

Polka

Özellikle kahvaltısıyla öne çıkan Polka, sıcacık ambiyansı ile ruhu dinlendiriyor. Minyatür asma tavanı ile oldukça şirin bir dekorasyona sahiptir. Gökçeada’nın farklı lezzetlerini tadacağınız mekanda çok çeşitli reçeller var.

Asuman

Moda’nın ikonik çikolatası Asuman, adını asuman olarak bilinen yöresel tatlıdan alıyor. Bu iyi bilinen lezzet, çilek, bisküvi ve çökmüş çikolata ile mükemmel bir uyum içinde sunulur. Krem şanti eklenmiş ve daha hafif çikolata aromalı tatlıyı Moda’ya gelen herkesin denemesini tavsiye edebilirim.

Bordo

Moda’nın en yeni lokasyonlarından biri olan Bordeaux, özenle seçilmiş bir içecek menüsüne sahiptir. Çok çeşitli içecek arayanlar için en iyi yerler arasındadır. Şık ambiyansı ile ziyaretçilerini kendine çeken tesisin göz alıcı bahçesi de bence en önemli unsurlardan biri.

Yine de, mekana çok fazla ilgi olduğunu itiraf etmeliyim. Bu nedenle önceden rezervasyon yaptırmak çok mantıklı.

Pikap

Moda’nın en güzel mekanları listemdeki en yeni lokasyonlardan biri olan Pikap, her elli dakikada bir rekor günleri tutarak rekabette öne çıkıyor. Bu kafenin çeşitli bitkiler sattığını belirtmek de büyüleyici. Özellikle sukulentlerin ne kadar tatlı olduğunu kesinlikle gözlemlemelisiniz.

Moda’da Bir Yer

İstanbul’un yörelerinde kahvaltı yapmak bambaşka bir deneyim. Ancak aradığınız zevki her yerde bulamıyorsunuz. Mahalleyi incelersek, Moda’nın kahvaltı işletmeleri açısından lider olduğunu söyleyebilirim.

Öne çıkan yerlerden biri de Moda’da Bir Yer. Özellikle simitleriyle bilinen yerde oldukça büyük bir kahvaltı menüsü mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir