Bu makalenin içeriği, incir rakısı ile ilgili açıklama bilgilerini güncelleyecektir. incir rakısı ile ilgileniyorsanız, bu Kuru Kayısıdan Rakı Yapımı (Altın Seri) makalesinde oneofakindbnb.com ile incir rakısı’yi analiz edelim.

Yeni güncellenen Kuru Kayısıdan Rakı Yapımı (Altın Seri) içindeki incir rakısı ile ilgili içeriğe genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu oneofakindbnb.com web sitesiyle, kendiniz için daha değerli veri için incir rakısı dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için her gün yeni ve doğru bilgileri her zaman güncelliyoruz, Size en iyi bilgiyi getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette haberleri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Bazı açıklamalar incir rakısı ile ilgilidir

Altın Seri Rakı Yapımı (Kuru Kayısıdan) Bitkiden şekerle herhangi bir meyveden alkol üretilebilir. Kuru kayısının şeker oranı çok yüksek olduğu için rakı yapımına çok uygundur, kayısının aroması ve tadı çok iyidir. Malzemeler: 5 kilo kuru kayısı, 2 kilo toz şeker. 10-12 litre su, 80-90 gr kuru maya. Kuru kayısıları tencereye koydum. Kayısıları yumuşatmak için su ekleyip 2 gün bekletin. Bir blender ile parçalayıp bir bulamaç haline getiriyorum. Bu bulamacı süt sürahime dolduruyorum. Toz şekeri eritip kayısı bulamacına ekliyorum. Su ve mayayı ekleyip mayalanmaya başlıyorum. 2 gün açık 5 gün kapalı fermantasyon yapıyorum. 7 gün sonra fermantasyon tamamlanır. Sumayı süzüp tencereye koyuyorum ve damıtmaya başlıyorum. İlk damıtmada amaç, sumadaki tüm alkolü elde etmektir. Damıtma sonunda 70 hacim ile yaklaşık 3.5 litre alkol elde ettim. Bu alkole su ekleyip 50 hacme düşürüyorum ve litre hesabına 90-100 gr anason tohumu ekleyip 2 gün bekletiyorum. 2 günün sonunda anasonu süzüp 2. içki fabrikasına gidiyorum. 1 damıtma 6 saat, ikinci damıtma 5 saat sürer. Önceki videolarda ayırma kısmını açıklamamıştım. Alkolün yüzde 5’ini çöp, yüzde 15’ini kafa, yüzde 60’ını göbek ve yüzde 20’sini kuyruk olarak ayırdım. Çöp kısmını atıyorum ve gelecekteki içki fabrikama eklemek için baş ve kuyruk kısmını ayırıyorum. İkinci distilasyon sonucunda 2,5 litre 80 hacimli rakı elde ettim. pH değeri yüksek klorsuz su ekleyerek 45 hacme indirdim ve 4,5 litre rakı elde ettim. En az 1 ay meşe fıçılarda dinlendireceğim. Meşe fıçı sarı renk verecek ve ben altın seri rakı alacağım. afiyet olsun. .

incir rakısı Hakkında Bilgilerle İlgili Görüntüler

Kuru Kayısıdan Rakı Yapımı (Altın Seri)
Kuru Kayısıdan Rakı Yapımı (Altın Seri)

Görüntülediğiniz Kuru Kayısıdan Rakı Yapımı (Altın Seri) hakkında bilgi keşfetmenin yanı sıra, Ardından oneofakindbnb.com Güncelleme Güncellemesi’ni hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

incir rakısı ile ilgili birkaç öneri

#Kuru #Kayısıdan #Rakı #Yapımı #Altın #Seri.

kayısı,kuru,rakı,kayısı rakısı,altın seri,evde,yapımı,home distiller,diy distiller,turkish,raki,rakı nasıl yapılır,alkol,alcohol,göbek rakısı,meşe fıçı,rakı yapımı,evde içki yapımı,evde alkol yapımı.

Kuru Kayısıdan Rakı Yapımı (Altın Seri).

incir rakısı.

incir rakısı hakkında One Of A Kind Bed & Breakfast sağladığı bilgilerle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Oneofakindbnb incir rakısı hakkındaki makaleyi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Tuna Usta diyor ki:

  Etil alkol u damitma ile elde ediyoruz reis. Ancak anason sorununu geçemediğimiz için schweppes tonik ile içiyoruz. Anason tohumu aldık.. dediğin volume ile demleyip damittik. Ama acı ve kötü bir tad oldu.. aroma ya yönelmek istemiyoruz .. yıldız Anason ile normal Anason arasında bir fark varmi ? Biz normal Anason kullandık… netice kötü.. nasıl Anason seçmeliyiz konusu başlı başına bir video… varmi bir tavsiyen ? Beyazlama sorunu da yaşayan onca insan var. Gliserin ve şeker olayı nedir… bunları anlayayamiyoruz…

 2. Kara Ejder diyor ki:

  Öncelikle elinize emeğinize sağlık … Bir sorum olacak @3:40 da %5 – %15 – %60 – %20 ayrımı yapıyorsunuz. Oranlar değişebilse de toplam elde edeceğimiz alkol miktarını (2 lt mi 4 lt mi ) bilmeden nasıl ayırabiliriz. yada ne kadar alkol çıkacağını nasıl hesaplayabiliriz.

 3. Anadolu Setter diyor ki:

  Emekleriniz için teşekkürler. Fakat damitma işinden çıkacak alkol oranini nasıl kestirip de yüzde 5 çöp diye ayırıyoruz. Totalde çıkacak alkol litresini bilsek yuzdelik oranlarla ayırabiliriz. O konuyu anlatır misiniz….şimdi ben yapacağım damıtmasa yüzde 5lik kesimin kaç ml olacağını nasıl belirleyebilirim

 4. Gokhan Albayrak diyor ki:

  merhaba bende anason tohumu ile damıtıyorum fakat 1 ayda bekletsem çiğ anason tadı ve kokusu gitmiyor bir türlü. sizdede aynı sorun varmı. nelere dikkat etmem gerekiyor bu tat ve kokunun oluşmaması için.

 5. Ebru Uzgur diyor ki:

  Merhaba düdüklü tencere olmadan yapılabilir mi birinden ödünç Alicam olmazsa da eski halinde geri verebilir miyim bilemedim

 6. Ertugrul YILMAZ diyor ki:

  Hocam, anason eklerken litre başına 90-100 gram anason eklenir demişsiniz ya. 70 derecelik 3,5 litre alkolü 50 dereceye düşürmek için 1,4 litre su eklemiş olmanız lazım. Yani elinizde 50 derece, 4,9 litre alkol var. Eklenecek anasonu bu 4,9 litreye göre hesaplıyorsunuz, değil mi? Yani 440-490 gram arası anason ekliyorsunuz, değil mi?

 7. erkan demirci diyor ki:

  Hepsini anladım da, 2 gün açık 5 gün kapalı fermentasyon derken ne demek istediniz. 2 gün üstü bez ile kapalı, 5 gün de hava kilitli mı yani?

 8. Orçun Arslan diyor ki:

  Her şey iyi de o kadar malzemeye 80 90 gr maya normalin 10 katından bile fazla değil mi? Bi de ölçüsüz olarak kullanılan maya aşağı yukarı 15 20 gr gibi geldi bana (saygılar)

 9. Ömer Berat Yıldırım diyor ki:

  Abi çok saol dediklerini uyguladım ama 2 dk sonra ışıklar gitti gelsin yeniden yapıcam abi çok saol

 10. mavi tatar diyor ki:

  Macarlar senede 14 milyar dolar para kazanir "Palinka" kayasi armud kiraz rakisi …kayasi en kaliteli raki ve ilginc olan en buyuk alici İngiliz …bize uydurma viski hic anason katma biraz dud dali ve 2-3 kuru kayasi 1 ay beklet…kalan her sey ayni teknoloji.

 11. İbrahim Akgül diyor ki:

  Hayatımda hiç alkol kullanmadım ama bu video 3-4 ayda bir anasayfama düşer,ben de sanki yapacak gibi izlerim.Eyw sesi güzel abicim.Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir