Bu makalenin içeriği kral nemrut hakkında konuşacak. kral nemrut ile ilgileniyorsanız, bu KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ makalesinde oneofakindbnb kral nemrut’yi açıklığa kavuşturalım.

KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ içindeki kral nemrut ile ilgili içeriği ayrıntılı olarak özetleyin

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için daha değerli bir anlayış için kral nemrut dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en iyi bilgiyi sağlama arzusuyla, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Paylaşım konuyla ilgilidir kral nemrut

TARİHİN EN ŞİDDETLİ KURALI NEMRUT’UN İNANILMAZ HAYAT HİKAYESİ. ALLAH’A (CC) MÜCADELEYE ÇALIŞAN VE PEYGAMBER’İ ATEŞE ATAN ADAM. KENDİ YOK EDİLMESİ KÜÇÜK BİR SİNEK NEDENİYLE YAPILMIŞTIR. KAYNAKLAR; el-Taberi (Krallar ve Peygamberler) “Andolsun, Nuh’u kavmine gönderdik de onların arasında dokuz yüz elli yıl kaldı. Sonunda onlar zulme devam ederken tufan onları yakaladı. Biz onu ve ahirette bulunanları kurtardık. gönderip alemlere gönderdik. Biz ibret aldık.” (Ankebut, 29/14 ve 15) Kral Nemrut. Tarihin en acımasız hükümdarı. Tarihi kayıtlardan edinilen bilgilere göre Nemrut’un Nuh Peygamber’in oğlu Ham’ın torunu olduğu düşünülmektedir. Kulağa ilginç geldiğini biliyorum ama saltanatı 400 yıl sürdü. Bir insanın 400 yılını hükümdar olarak geçirebilmesi için kaç yıl yaşayabileceğini söylediğinizi neredeyse duyar gibiyim. Geçmişte insanların çok daha uzun yaşadığı, bilim çevrelerinde biyolojik olarak tartışmalı bir konu olsa da, binlerce yıl önce insan vücudunun nasıl bir bilgeliğe sahip olduğundan nasıl emin olabiliriz. İnsan nazarından Allah, kudretli kudreti sayesinde, gerektiğinde devler gibi uzun boylu ve heybetli bir insan yaratabilir. Ayrıca insanları yüzlerce yıl yaşatabilir. Zaten Nemrud’a ait olduğu düşünülen bu heykelde, kolunda aslanı tutan adamın boyuna dikkat edin. böylece arada durabilirsin. Yaşla ilgili olarak, Kuran’daki bir ayet önemli bir delil teşkil eder. Birincisi, Nuh Peygamber ile ilgili ayette, “Andolsun, Nuh’u kavmine gönderdik ve onların arasında dokuz yüz elli yıl kaldı. İlk insan olan Âdem Peygamber’in Hz. 930. Hz Set, 912 yaşında vefat etti. Hz. İdris ise 365 yaşında ölmeden cennete giren ilk insan oldu, Allahü teâlâ onu semaya kaldırdı.Zaman ilerledikçe insan hayatı Bilinmeyen bir nedenden dolayı kısaltmaya başlamış olabilir ve Cebrail’in Allah’ın emriyle gelip o icadı Lokmanhekim’in elinden alıp yok ettiğine dair rivayetler neyse biraz sonra anlatacağım ve Hz. kral nemrut ile yaşadığı inanılmaz hikaye, 175 yaşında öldü. nmrut kral nimrut allah peygamber Kuran kerim hadis hadisler Hz. Babil Peygamber Süleyman.

Bazı resimler kral nemrut konusuyla ilgilidir

KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ

Okuduğunuz KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, Ardından, oneofakindbnb.com ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer konuları keşfedebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

kral nemrut ile ilgili öneriler

#KRAL #NEMRUT #ALLAH39A #MEYDAN #OKUYAN #HÜKÜMDARIN #İBRETLİK #HİKAYESİ.

nemrut,kral nemrut,allah,peygamber,kuran,kuranı kerim,hadis,hadisler,hz ibrahim,hz muhammed,hz idris,babil kulesi,babil şehri,tuncer gizem avcısı,tuncer merez,dini hikaye,islam,nemrut dağı,nemrut ve hz ibrahim,nemrut dağı belgeseli,dini gizemler,dini belgesel,cübbeli ahmet hoca,nemrutun kızı,babilin asma bahçeleri,nemrut kimdir,kral nemrutun hikayesi,kral nemrut nasıl öldü,ayet,ayetler,kıyamet,nemrut ne zaman yaşadı,sümerler,hz adem,din,dini,hükümdar.

KRAL NEMRUT. ALLAH'A MEYDAN OKUYAN HÜKÜMDARIN İBRETLİK HİKAYESİ.

kral nemrut.

kral nemrut içeriğiyle Oneofakindbnb güncellemelerinin size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. oneofakindbnb.com ‘nin kral nemrut içeriğini görüntülediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. SİNAN KARAMAN diyor ki:

  Tuncer bey, birde Peygamberimizin soyu olan Hz.Ali ve evlatları olan dünyaya ilmi yayan 12 imam dan bahset, hikaye olan Noel baba değilde fakirlere fukaralara yardım için her gece sırtı yara olmasına rağmen usanmadan geceleri erzak taşıyan Zeynel abidinden, yetiştirdiği binlerce öğrencisi ile içlerinde İmamı Azam Ebu Hanife de olan, Dünyaya ilmi yayan Caferi Sadıktandan bahset, ve İmam Ali ve Hüseyin kılıçla diğerleri zehirlenerek öldürüldü peygamberimizin soyuna bu zulüm niye yapıldı , peygamberimizin yüce soyundanda bahset ki, insanlar bunları tanımadıkları için ah vah etsinler. Kabede doğan tek ve son kişi olan o Peygamberimizin yanında yetişen sevgili yiğeni damadı Evliyalar şahı, ilmin Kapısı, Adaletin essiz temsilcisi, olan o Hz.Ali nin binlerce kitap yazacak kadar muhteşem olan hayatından bahset.

 2. Mehmet Alptekin diyor ki:

  Yine düzeltme. Babil'in asma bahçeleri değil. Babil'in asılı bahçeleri. Çünkü çeviri yanlışlığı yüzünden asma bahçeleri diye kayıt'a geçirilmiş ama aslı asılı bahçeleri.

 3. OZGUR TASKIRAN diyor ki:

  Nemrut kurt kraldir arabin cirkin hurafeleri nemrudu degersiz kilamaz arap cirkin hurafelerine inandiricilik kazandirmak icin Mesopotamia uygarligina ait degerleri itibarsizlastirmak icin yapmadigi alcaklik kalmamistir

 4. Hamdi Cihan diyor ki:

  Abi video arkasında çalan müzik ismi nedir çok hoşuma gitti ismini biliyorsanız yazar mısınız rica ediyorum lütfen

 5. garibo diyor ki:

  Birisi Demişki Namaz Kılın ALLAHA Şükür Gılıyoruz Oruç Tutun Diyor Evet ALLAHA Şükür Orucumuzada Tutuyoruz. Birde Zekatı Unutup Hacca Gidin Diyor Oda Doğru Ama Hangi Parayla TÜRK Milletinde Paramı Kaldıda Hacca Gidelim Buna Bir Açıklaması Varmı Acaba

 6. Ellu Cee diyor ki:

  Merhaba biraz gec kaldim ama su videodaki afiste bi bit yenigu varsa yazin demissin.
  Bence yetiskinlerin hepsinin kafasi kare, cünkü hepsi ayni yetistirilip bi kaliba sokuluyolar. Yani beyinleri öle bi yilaniyo ki kare düsüncesi oluyo (kare derken artik beyne ne yerlestiripmek istiyolarsa) ve yeni dogmus bebegin kafasi yuvarlak cünkü bebek daha saf temiz oldugu gibi, beyni yikanmamks belirli seyler ögretilmemis bi kaliba sokulmamis. Ben bunu anladim resimden. Yani dünyadaki insanlari bence hepsi bi kaliba sokup ayni düsünceye inanca baglamak istiyolar ben bunu anladim🥺

  Videolari. Icin tesekkür ederim bende cok severel izliyorum ve o kadar cok sey ögreniyorumki, Allah razi olsun❤️❤️❤️basarilarinin devamni dilerim.

 7. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Fatiha Suresi:

  Rahman ve rahim olan Allah Teâlânın adıyla (Okumaya başlarım)

  Hamd âlemlerin Rabbi

  Rahman ve rahim olup

  Cezâ gününün sâhibi olan Allah Teâlâ’ya mahsustur.

  Ey Allah’ım yalnız sana ibâdet ederiz ve ancak senden yardım dileriz.

  Bizleri doğru yola ilet,

  O kendilerine nimet vermiş olduğun kimselerin yoluna ilet, gazaba uğramışların ve sapmışların yoluna değil!

 8. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Rabbenâ Âtina:Allah'ım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azabından koru

  Rabbenâğfirlii:Ey bizim Rabbimiz! Beni, anamı ve babamı ve bütün mü'minleri hesap gününde (herkesin sorguya çekileceği günde) bağışla.

  Kunut Duası 1:Allahım! Sen'den yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, Sana tövbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek, Sen'i hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve Sana karşı geleni bırakırız.

  Kunut Duası 2:Allah'ım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kâfirlere ve inançsızlara ulaşır.

 9. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Sübhaneke Duâsı:"Allah'ım seni tenzih ve hamdinle tesbih ederim. Senin şanın yücedir, ve senden gayri hiçbir ilâh yoktur."

  Ettehiyyatü:Bütün duâlar, senâlar, bedenî ve mâlî ibadetler Allah Teâlâ’ya mahsustur. Ey Peygamber! Sana selâm olsun, Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerine olsun. (Ey Rabb’imiz)! Selâm bize ve Allah’ın sâlih kullarının üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir

  Allahumme Salli:Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine rahmet eyle; şerefini yücelt. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine rahmet ettiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.

  Allahumme Barik:Allah'ım! Muhammed'e ve Muhammed'in ümmetine hayır ve bereket ver. İbrahim'e ve İbrahim'in ümmetine verdiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin."

 10. Namazda Ne diyoruz ? diyor ki:

  Allahü Ekber:"Allah Azze ve Celle o kadar büyüktür ki büyük zannedilen her şey onun yanında yok olur."

  Sübhanerabbiyelazim:"Büyük olan Rabbim her türlü noksan sıfatlardan uzaktır."

  Sübhanerabbbiyel a'la:"Yüce olan Rabbim her türlü noksan sıfatlardan uzaktır."

  Semi'allahu limen hamideh:"Allah kendine hamd edeni işitir."

  Rabbena lekelhamd:"Rabbimiz, hamd sanadır."

  Esselamu Aleykum ve Rahmetullah:"Allah’ın selâmı ve rahmeti sizin üzerinize olsun"

 11. Osman diyor ki:

  Videoda bir nokta kafama takıldı Hz İbrahim peygamber Şanlıurfa kalesinden ateşe atılmış ve makamı Şanlıurfa balıklı göldedir sizin videoda anlattığınızda ise babil kalesinden ateşe atıldığını söylüyorsunuz babil kalesi şuan ırak sınırları içerisinde bilgi kirliliği olmaması için açıklayabilirmisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir