Makalenin içeriği kopi luwak hakkında konuşacak. kopi luwak ile ilgileniyorsanız, bu Kopi Luwak: Cruelty in Every Cup makalesinde oneofakindbnb ile kopi luwak’yi keşfedelim.

Yakın zamanda güncellenen Kopi Luwak: Cruelty in Every Cup’da kopi luwak ile ilgili içeriğin ele alınması

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesiyle, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için kopi luwak dışında bilgi ekleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en eksiksiz değere hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internette bilgileri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

kopi luwak ile ilgili bazı içerikler

“Kopi luwak” olarak da bilinen “Civet kahvesi”, miskler tarafından yenen ve salgılanan kahve çekirdeklerinden yapılır. Bu hayvanların çoğu küçücük, çorak kafeslere kapatılır ve acılarla dolu bir hayat sürer. Peter Egan tarafından seslendirilen yeni videomuz, PETA Asya-Pasifik tarafından yürütülen gizli bir soruşturmanın ardından bu iğrenç ve etik dışı endüstrinin zulmünü gözler önüne seriyor. Daha fazlasını öğrenin: www.petauk.org/civets.

Bazı fotoğraflar kopi luwak ‘in içeriği ile ilgilidir

Kopi Luwak: Cruelty in Every Cup
Kopi Luwak: Cruelty in Every Cup

İzlediğiniz Kopi Luwak: Cruelty in Every Cup hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, Ardından oneofakindbnb.com her gün aşağıda yayınladığı daha fazla içerik keşfedebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

kopi luwak ile ilgili öneriler

#Kopi #Luwak #Cruelty #Cup.

African Civet (Organism Classification),peta uk,Indonesia (Country),Kopi Luwak (Beverage),civet coffee.

Kopi Luwak: Cruelty in Every Cup.

kopi luwak.

kopi luwak içeriğiyle One Of A Kind Bed & Breakfast sizin için güncellenen içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. oneofakindbnb.com ‘ın kopi luwak içeriğini izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. callmestranger diyor ki:

  I get its animal abuse but this dude just said to go and harass ppl c'mon man you know the internet takes the extremes

 2. devinater diyor ki:

  This pisses me off so much I hate humans makes me sick I can’t do much to help 🙁 wish I could go rescue all of them and feed them whatever they wanted

 3. rahul bhardwaj diyor ki:

  So people will stop buying the coffee, indonesia is still undergoing deforestation, and the civet cat will likely become endangered and go extinct, because now people will have no incentive to raise them(congrats peta you ensured that the species went extinct). Maybe peta should instead ask that their conditions be improved but no peta won't do that because they believe that humans and animals should not live in any sort of symbiotic relationship ( they are against pet ownership). Animals do become endangered when draconian restrictions are put in, eliminating all incentives to care for them. Look at the rhinos in South Africa, once horn trade was made illegal domestically in South Africa(in 2009 I guess), rhino poaching skyrocketed and the rhino farmer have all the financial incentives to abandon them(who care for the rhinos, remove the horn and sell it humanely, and hire security guards to protect them from poachers). After the ban was lifted in 2017 the numbers went down by nearly 300 percent. What peta does actually ends up harming the animals even more.

 4. CulichorHimself diyor ki:

  I was about to get a bag of this coffee, never mind I do NOT support cruelty to animals so I keep drinking Lavazza Italiano!!

 5. Mithun Nair diyor ki:

  Maybe Peta UK should focus more on mink farming and other bullshit happening in the UK and the EU. At least these civets can live without being skinned.

 6. Matt Linder diyor ki:

  Just an FYI. Not all companies that sell it harvesting it inhumanely. And I'm pretty sure the one sold on Amazon is approved by the WWF.

 7. Dino Sauro diyor ki:

  Covardia! Um dia o ser humano pagará por todo mal que faz nos quatro cantos da terra!😡

  Cowardice! One day the human being will pay for everything he does in the four corners of the earth!😡

 8. Xin diyor ki:

  There are some civet coffee companies that never capture civt cats. They leave them alone with as much space the cats need and only interact with their poo. Coosog pom operative is one of those places who treat animals humanely.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir