Bu makalenin bilgileri incirden yapılan içki hakkında konuşacak. incirden yapılan içki arıyorsanız, bu Kavun Votkası ve Kavun Rakısı Nasıl Yapılır? makalesinde oneofakindbnb incirden yapılan içki’yi açıklığa kavuşturalım.

Kavun Votkası ve Kavun Rakısı Nasıl Yapılır? içindeki incirden yapılan içki ile ilgili genel bilgiler en doğru

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu oneofakindbnb.com web sitesinde, sizin için daha yararlı veriler için incirden yapılan içki dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlamayı umuyoruz, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler incirden yapılan içki

Kavun Votka ve Kavun Rakı Nasıl Yapılır? Kullanacağım malzemeleri 19 litre damacana, 4 kilo toz şeker, 5-6 litre temiz su, maya ve mayalı mama ve 10 kilo Toros Sarı Balsamı Kavun için kullanacağım. güzel aromalı kavunları da kullanabilirsiniz. Kavunların kabuklarını soyup çekirdeklerini çıkarıyorum. İnce kıyılmış kavunları damacana dolduruyorum. Üzerine yarım kilo toz şeker ekleyip iyice yumuşamaları için 5-6 saat güneşte bırakıyorum. Kalan 3.5 kg şekeri sıcak suda eritip şerbeti yapıyorum ve şerbet soğuyunca damacanaya ekliyorum. Mayayı ılık suyla uyandırıyorum. Üzerine mayalı mamayı ekleyip yarım saat sonra damacanaya ekliyorum. maya besin maddesi mayanın hızlı çalışmasını sağlar ve mayşedeki alkol miktarını arttırır. Toplam 17 litre su ekliyorum. Bir saat bekledikten sonra hava kilidini takıp fermantasyonu başlatıyorum. fermantasyon 5 gün sürdü. Püreyi süzdükten sonra içki fabrikasına götürüyorum. Siz de zorlamadan yapabilirsiniz. 1. içki fabrikasında tüm alkolü ayrım yapmadan alıyorum. yaklaşık 4,5 litre 55-60 hacim alkol çıktı. Üzerine aynı miktarda su ekleyip 2. distilasyona geçiyorum. Ayrımı 2. damıtımda yapıyorum. %3 çöp, %15 kafa, %60 göbek, %20 kuyruk ayırıyorum. Bu %60’lık kısım 80 cilttir. 40-45 hacme kadar seyrelterek kavun votkası olarak içebilirsiniz. Ya da anason ekleyip kavun rakısı olarak tüketebilirsiniz. Herkese iyi şanslar. .

Bazı fotoğraflar incirden yapılan içki ‘in içeriği ile ilgilidir

Kavun Votkası ve Kavun Rakısı Nasıl Yapılır?
Kavun Votkası ve Kavun Rakısı Nasıl Yapılır?

Görüntülediğiniz Kavun Votkası ve Kavun Rakısı Nasıl Yapılır? hakkındaki içeriği anlamanın yanı sıra, Ardından oneofakindbnb.com Güncelleme Güncelleyen Diğer Bilgileri hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

incirden yapılan içki ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Kavun #Votkası #Kavun #Rakısı #Nasıl #Yapılır.

muskmelon,melon,vodka,votka,kavun,rakı,kavun vodka,kavun rakısı,diy,home made,olcohol,alkol,distiller.

Kavun Votkası ve Kavun Rakısı Nasıl Yapılır?.

incirden yapılan içki.

incirden yapılan içki hakkındaki bilgilerle oneofakindbnb.com sizin için güncellenen bilgilerle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. incirden yapılan içkiOne Of A Kind Bed & Breakfast hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. pinola design diyor ki:

  Baş ve kuyruk kısmını bir sonraki damıtımda kullanacağınızı söylediniz. Peki onları ilk damıtımdan sonra sumaya kattık, ikinci damıtımı neye göre ayıracağız? Sıfırdan damıtıldığında %3 çöp %17 baş %65 göbek %15 kuyruk. Bunları biliyoruz. Daha önceki damıtımdan gelenleri yeni damıtımını yapacağımız sumaya eklendiğinde nasıl olacak? Benim elimde baş ve kuyruk diye ayırdıklarım var da o yüzden soruyorum..

 2. Emir Selimzade diyor ki:

  Arkadaşım her şeyi denemişsin ama kolonya yapımını hiç denememişsin. Bize kavun aromasından bir kolonya yapmayı denersen süper olur. Bu tür videolar hiç yok. herkes senin kanalına hücum eder.. !

 3. Sami Taş diyor ki:

  Kolay gelsin bir şey kafama takıldı
  İlk damıtımda elde ettiğiniz alkolü tencere koyup 2ci damıtıma geçerken neden elde ettiğiniz alkol kadar su ilavesi yaparak 2ci damıtıma geçiyorsunuz yanıstlarsanız sevinirim teşekkürler.

 4. çetin kocabıyık diyor ki:

  Emeğinize sağlık ama kavundan rakı pek de güzel olmuyor. Çürük kavun kokusu beni rakıdan soğuttu. O günden beri üzüm, erik ve incirin dışına çıkmadım. Fazla macera aramaya gerek yok bence. Ama yine de elinize sağlık.

 5. Onur Demir diyor ki:

  4 video izledim hiç bsy anlamadım en iyisi bahçeden vişne toplayıp suyuni sıkıp şarap yapmaya devam veya etil alıp kör olmaya devam

 6. Hâram Haram diyor ki:

  Peki fermantasyon bittikten sonra bira siseler gibi gazlanma sekerini atip siseleyip bir hafta sonra icsek nasil olu? İmbigim yok ara sira bira yapiyorum. Kavun aromali alkollu icecek elde etmis olur muyum?

 7. Okan BAHÇECİ diyor ki:

  emeğine sağlık. yalnız bişe soracam. bu baş ve kuyruk kısmını birkaç ay sonra damıtma kısmını açıklayabilirsen sevinirim bide anason katmadan önce aldığımız tüm meyve alkollerini votka olarak içebiliyomuyuz herhangi bir işleme gerek varmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir