Bu makalenin içeriği çiğ kakao hakkında konuşacak. çiğ kakao hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Kakaodan çikolataya: Panama yerlileri geleneksel üretimle ormanları koruyor – DW Türkçe makalesinde çiğ kakao konusunu netleştirelim.

Kakaodan çikolataya: Panama yerlileri geleneksel üretimle ormanları koruyor – DW Türkçe içindeki çiğ kakao ile ilgili içeriği ayrıntılı olarak özetleyin

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesinde, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için çiğ kakao dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com web sitesinde, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Size en doğru değeri katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgiyi olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

Bazı açıklamalar çiğ kakao ile ilgilidir

Ngobe Kızılderilileri yüzyıllardır Panama ormanlarında kakao yetiştiriyorlar. Uzun bir süre bu gelenek ortadan kalkmış gibi görünüyordu. Ama şimdi çikolatacılar doğal olarak yetişen kakaoyu yeniden keşfettiler ve ormanları da kurtarıyorlar. YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın! .

Bazı görüntüler çiğ kakao konusuyla ilgilidir

Kakaodan çikolataya: Panama yerlileri geleneksel üretimle ormanları koruyor - DW Türkçe
Kakaodan çikolataya: Panama yerlileri geleneksel üretimle ormanları koruyor – DW Türkçe

Öğrendiğiniz Kakaodan çikolataya: Panama yerlileri geleneksel üretimle ormanları koruyor – DW Türkçe içeriğini izlemenin yanı sıra, Ardından oneofakindbnb.com her gün aşağıda yayınladığı diğer konuları okuyabilirsiniz.

Yeni bilgi için burayı tıklayın

çiğ kakao ile ilgili öneriler

#Kakaodan #çikolataya #Panama #yerlileri #geleneksel #üretimle #ormanları #koruyor #Türkçe.

DW Türkçe,haber,Panama,Ngöbe,kadın çiftçi,orman,kakao,çikolata,yerli,yerli halk,Amerika.

Kakaodan çikolataya: Panama yerlileri geleneksel üretimle ormanları koruyor – DW Türkçe.

çiğ kakao.

çiğ kakao bilgisiyle Oneofakindbnb sizin için güncellenen bilgiyle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com çiğ kakao hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Jaime César Guillén Jiménez 12 F diyor ki:

  Hola soy de Panamá estoy de curioso como hablan de Panamá en Turquía. Amo Turquía por sus telenovelas 🇵🇦🇵🇦🇵🇦🇹🇷🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 2. Atakan Akkuş diyor ki:

  Kakaonun içine kimyasal madde ve şeker ıvır zıvır katınca sağlıklı tarafı kalmıyor bu kadınların daldan topladığı kakao meyveleri en doğalı tabi kimsenin insan sağlığı hakkında bilgisi yok umursamaz ayrıca.

 3. Güler güler diyor ki:

  Kakao amerika kıtasın da yetisirken .
  Avrupanın çikolatası ünlü
  Etiyopya,dan yemen,den gelen kahve . Ünlu olan Türk kahvesi

 4. murat fortcoglu diyor ki:

  'Ürünlerimizde domuz yağı yoktur' diye köşeyi döndüler.Şimdi şarap kadehlerinde vişne suyu içip, palmiye yağlarıyla kervanlarını yürütüyorlar.

 5. Mustafa Kutay Çalışkan diyor ki:

  Bunun gibi geleneksel yöntemlerle besin üretimi günümüz için ideal değil. Elbette Tükettiğimiz besinler GDO'lu olmamalı sağlığa zararı olmamalı ancak yüksek teknoloji ile yani mekanize tarım, ilaçlama ve gübreleme yapılması şarttır. Geleneksel tarım yaptığınız zaman ürettiğiniz besinler hiçbir zaman normal vatandaşa ulaşmaz sadece zengin olanlar için üretebilirsiniz.
  Bir ara kahveleri bazı hayvanlara yedirip dışkılarından çıkan kahve çekirdekleriyle kahve çekiyorlardı. Tamamen el değerek ve mekanizasyon olmadan. Kilosu 350 euroya satılıyordu. Burada yapılanda o.

 6. Davut Sakallı diyor ki:

  Çikolata fabrikası yerie çikolata atölyesi demek daha doğru. zaten gördüğüm kadarıyla seri bir üretim yapmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir