Makale içeriğinde ayasofya camii içi tartışacak. ayasofya camii içi ile ilgileniyorsanız, bu İLK KEZ GİRİYORUM ! CAMİ OLDUKTAN SONRA AYASOFYA – 1 makalesinde ayasofya camii içi konusunu tartışalım.

İLK KEZ GİRİYORUM ! CAMİ OLDUKTAN SONRA AYASOFYA – 1 içindeki ayasofya camii içi ile ilgili genel bilgiler en doğru şekilde

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu oneofakindbnb.com web sitesi ile kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için ayasofya camii içi dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Oneofakindbnb sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en doğru değeri sunma arzusu ile, Kullanıcıların internette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili içerik ayasofya camii içi

açılışa gittim. Ama içeri girmek ne mümkün. Ancak bahçe duvarına 3 metre kadar yaklaşabildim. O kalabalığın içinde olmak benim için bir onurdu. Birkaç gün sonra ortalık biraz sakinleşince küçük bir grupla Ayasofya Camii’ni gezelim dedik. Sonra seni düşündük. Açılışı heyecanla izleyenler, bazı nedenlerle camiye çevrilen Ayasofya’yı göremediler. Seni de yanımıza alacağımızı düşündük. Heyecanımıza ortak olmanızı istedik. Hazırsanız Ayasofya Camii’ne giriyoruz. Ama bu sefer ayakkabısız… İçeride ne çok dolaştık. Elbette hepsini buraya sığdıramadık. Devamı sonraki videoda. ————————————– Videomuzu izlediğiniz için çok teşekkür ederiz. Video ve içerik önerileriniz için yorum yapmayı ve dilerseniz kanala abone olmayı unutmayın. #TalhaUğurluel #Tarih 👉 Talha Uğurluel Kanalına Abone Ol: 👉 Talha Uğurluel’in Kitapları İçin: SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ 👉 Twitter: 👉 Instagram: 👉 Facebook: ——————– —————– Ayasofya, Talhaugurluel, Talhaugurluel, Ayasofya, Ayasofya, Ayasofya Medresesi, Talhaugurluer, Konstantin, Justinianus, Terleme, Hızır, Hızır, Hızır Sütunu, Melek Ahmet Paşa, Kaya İsmihan Sultan, II. Selim, III. Murat, Mehmet 3. İbrahim, 1. Mustafa, Vaftizhane, Ayasofya Vaftizhanesi, 2. Theodosios, Atatürk, Ayasofya Camii, Ayasofya Kilisesi, Ayasofya açılacak mı, neden Ayasofya kapalı mı, Ayasofya ibadeti, Theodosios, Justinian, Ayasofya, .

ayasofya camii içi konusuyla ilgili bazı görüntüler

İLK KEZ GİRİYORUM ! CAMİ OLDUKTAN SONRA AYASOFYA - 1
İLK KEZ GİRİYORUM ! CAMİ OLDUKTAN SONRA AYASOFYA – 1

Okuduğunuz İLK KEZ GİRİYORUM ! CAMİ OLDUKTAN SONRA AYASOFYA – 1 hakkında haber okumanın yanı sıra, Ardından, oneofakindbnb.com her gün hemen aşağıda yayınlayan daha fazla makale okuyabilirsiniz.

Burayı tıklayın

ayasofya camii içi ile ilgili birkaç öneri

#İLK #KEZ #GİRİYORUM #CAMİ #OLDUKTAN #SONRA #AYASOFYA.

Talha Uğurluel,Tarih,ayasofya,talhaugurluel,talhauğurluel,ayasofyacami,ayasofyamabedi,ayasofyamedresesi,talhaugurluer,konstantin,jüstinyanus,terleyendirek,hızır,hızıras.,hızırsütunu,melek ahmet paşa,kaya ismihan sultan,2. selim,3. murat,3. mehmet,1. ibrahim,1. mustafa,vaftizhane,ayasofya vaftizhanesi,2. theodosios,atatürk,ayasofya cami,ayasofya kilisesi,ayasofya açılacak mı,ayasofya neden kapalı,ayasofya ibadet,justinianus,ayasofyaşamdanı,cami olduktan sonra.

İLK KEZ GİRİYORUM ! CAMİ OLDUKTAN SONRA AYASOFYA – 1.

ayasofya camii içi.

oneofakindbnb.com ‘ın sağladığı ayasofya camii içi bilgisiyle, size değerli getireceğini umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. ayasofya camii içioneofakindbnb.com hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Kadri Polat diyor ki:

  1 yıl önce ölümüne savunmuştum. Şimdi üzülüyorum. Dünyanın 8. Harikası. Tarihte ondan daha güzel ve ihitşamlısı asla yapılamadı. Öyle eşsiz bir yapı. Gel gör ki ayak kokuyor. Yüzlerce yıllık kapısı parçalanıyor. Hayır. Kesinlikle daha fazla camii ye ihtiyacımız yokmuş. Hele ki 1500 yıllık özenle korunması gerekn bir eserin csmii olmasına gereksiz milliyetçilik anlayışından dolayı asla gerek yokmuş.

  Ya karlı çıkmayın saçma sapan. Yazık oraya. Kırdılar kapısını. 300 yıllık küpleri ine ayakkabılarını soktular. Ayasofya bu. Bütün dünyada ünlü olan ve trilyon dolarlar verseler bile vazgeçilemeyecek bir eser bu. Bunu Allahın yamyamları sözde ibadet adına yıkıp dökmesi için harcsysmayız. Gerçekten çok kötü bir hsmleydi. Hiçbir işe yaramadı. Sadece bu eşsiz eser zarar gördü. Yazık. Neden bizi Avrupanın sevmediğini anlıyorum. Sözde değerler uğruna herşeyi yok ediyoruz. Oysa onlar onlarca kilisesinin sarayını müze yapıyor koruyor. Biz en güzel doğa alanlarına da beton döküyoruz.

 2. Yavuz Başaran diyor ki:

  Bursa ulu Camiinde sizi ilk 5-6 yıl kadar önce çekim için geldiğinizde Havuzun kenarında ibadet ederken görmüştüm. :))

 3. Abdullah Yolgider diyor ki:

  İSLAMIN BEŞ ŞARTINI İMANIN ALTI ŞARTINI PEYGAMBER EFENDİMİZİN SÜNNETİNİ HARFİYEN HAYATINDA UYGULAYAN VE YAŞAYAN SON MÜSLÜMAN,DA HAKKA YÜRÜMEDİKÇE ONLAR ASLA VE ASLA O KÖTÜ EMELLERİNE ULAŞAMAYACAKLAR.

 4. Yusuf diyor ki:

  Cami oldu da ne oldu? İbadet adı altında Ayasofya'nın duvarlarını kazıyorlar. Müze olarak kalmalıydı. Ayrıca 90 yıldır bize cami olduğu unutturuldu diyerek cumhuriyet ve Atatürk düşmanlığı yapmak da sizin gibi art niyetli tarihçilere?! yakışır. Cumhuriyet rejimi müzeyken korudu. Osmanlı İmparatorluğu da Ayasofya'yı korudu kolladı. Kurban olun cumhuriyete de Osmanlı'ya da! Siz siyasal islamcılar da tahrip ediyorsunuz herşey gibi güzelim Ayasofya'yı. Yazık!

 5. 35Işık 35 diyor ki:

  Öncelikle hocamın ağzına sağlık. Güzel bir tanıtım ve anlatım olmuş. Yalnız 3.25 dakikadaki söyledikleri beni biraz üzdü ancak, 32.44 dakikadaki söyledikleri o üzüntümü bir nebze olsun yok etti. (İlk söylediklerinin hemen arkasından: "Cumhuriyet döneminde de bu eser çok güzel korunmuş ve günümüze ulaşmıştır. Ve onlar sayesinde şu an içeriye girebiliyoruz, başkasının memleketinde değil, bizim memleketimizde bu tarihi eser" deseydi çok hoş olacaktı… "Bunun söylenmesine gerek yok, herkes biliyor zaten" demeyelim lütfen, denmeli bence. Kurtuluş savaşının önemi bence tarihten bahsedilirken her fırsatta öğrencilere anlatılmalı…)
  Yalnız hocam çok bilgili, videolarını yeni başladım izlemeye, çok keyifli oluyor bu değerli bilgileri bizimle paylaşması. Allah razı olsun ondan.

 6. Murat Akpinar diyor ki:

  Ayasofya camii olduktan sonra 2.kez zarar gördü…Her zaman derim bu ülke islamdan kurtulmadığı sürece gelişmez.

 7. Ecce Gecce diyor ki:

  Ana gibi yıkıldıkça yeniden ayağa kalkan herkesi aynı şefkatle asırlardır kucaklayan Kudüs gibi Ayasofya .. Hocam bu kadar çok şey bildiğiniz halde nasıl duygulanmadiniz .. Ben olsam hüngür hüngür ağlamıştım

 8. çetin metinoğlu diyor ki:

  Ben Atatürkçüyüm.Siyasal islamla asla işim olmaz. Ama bu ayasofya kararı doğrudur. Kılıç hakkıdır
  Tarihi olayları kendi zamanında değerlendireceksin.Atatürk zamanında belki öyle olması gerekiyordu. Neyi hesap etti bilmiyorum.
  Konjektürler değişir. Belki atinaya büyük bir cami yapılsa ayasofya müze olarak kalırdı.Ya da yunanlılar yunanistan türklerine kendi müftülerini seçme hakkı verselerdi.
  Satranç taşı gibidir bu işler.
  Hatta şunu diyorum velev ki Atamın ruhu geldi ve bu konuyu konuştuk.Dedi ki yoo ben bu şartlarda bile bu konjektürde bile komşunun bu uzlaşmaz tavırları olsa bile cami olarak açmazdım. ( Ki pek sanmıyorum böyle diyeceğini)
  Vereceğim cevap" Valla Atam sen öğrettin bize hür iradeyi. Ben böyle düşünüyorum.Ellerinden öpüyorum"
  Ben dini duyguları çok yoğun biri değil. Yılda 3-4 oruç 4-5 namaz durumundayım. Yukardada dediğim gibi siyasal islamcıları hiç sevmem.
  Ama sapla samanı ayırırım. Daha nasıl açıklayabilirim bilmiyorum.

 9. Barut tekin Babatutmaz diyor ki:

  Peki bir şey soracağım lütfen yanlış anlaşılmasın Osmanlı tarihini çok severim çok ilgiliyim Fatih Sultan Mehmet'i keza çok severim Hatta ve hatta en sevdiğim padişahlardan birisidir Ama şöyle bir şey söylemek istiyorum Ayasofya'yı yani kutsal bilgelik kutsal Azize'yi Cami çevirip orada namaz kılmak tecavüz değil midir Yani şöyle düşünelim Mescidi Aksa'da mum yakılsa ya da Kabe'de Hac dikilse artık onların toprağa diye hoş mu göreceğiz yoksa gözünüzden kanlı yaşlar mı akacak senin bir videonda Süleymaniye Camisi'nin eşik taşı videosunda şey demiştim Osmanlı ne kadar inanmasa da dinlere saygısızlık etmez ki kaza Fatih Sultan Mehmet İstanbul fethettiğinde kanunlara ile eklemiştir dinlerini diledikleri ince yaşayabilirler diye Ama gel gelirim Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya'yı camiye çevirmesi Şahsen ben kabul edemiyorum insanların dinine tecavüz gibi geliyor ister kızın ister küfür edin zamanında konstantinopolis'i yağmalayan haçlılardan bir farkımız kalmamış gibi geliyor orası Cami değil heleki Kebir hiç değil

 10. baran omacan diyor ki:

  "Ayasofya'nın Camii olarak tekrar açılması bazılarını çok rahatsız etti" söylemi doğru değil. Ben de bir tarihçi olarak Ayasofya'nın müze olarak kalması gerektiğini savunuyorum ki daha geçen hafta Ayasofya'nın tarihi kapısını şifalı diye parça parça koparıp insanlar ağızlarına attılar. Tarihe böyle mi sahip çıkılıyor? Müze halinde çok daha iyi korunan bir yapıydı bunu tartışmaya gerek yok. Tamamen siyasi malzeme yapılarak ibadete açıldı. Yoksa camii mi yok o bölgede? Hemen karşısında dünyanın en güzel camiilerinden Sultanahmet Camii var amaç namaz kılmaksa orada da kılınabilir. Şu haliyle güvenliğin sağlanamayacağı son derece açık daha açılmasının üzerinden 1 yıl geçmeden yaşananlar ortada, 10 yıl sonra Ayasofya'dan geriye sadece taşlar kalırsa şaşırmayalım!

 11. No Name diyor ki:

  Hocam okadar haklisinizki yurt disinda yasiyorum istanbula hala kostantinopel diyorla. Istanbul ve ayasofyadan hic bir zaman vazgecmiycekler.

 12. Sadece ölüler görür diyor ki:

  Millet itifakkı Allah etmeye bi gelirse kapatır burayı Allah korusun Bu fırsatı verme Allahım onlara

 13. darthbane diyor ki:

  Siz alnınızı secdeye koyacaksınız diye bu muhteşem tarihi yapı insanlardan esirgenmiş oluyor , duvar resimlerinin üstleri hep örtülü doğru düzgün görülemiyor . Atatürk ün Ayasofya yi ibadete kapatmasının sebebi dinlere olan eşitlikçi yaklaşımını gostermek ve herkesin yararlanmasini sağlamak. İbadete kapalı iken hem hristiyanlar hem Müslümanlar için kutsal bir yerdi açılması ile Hristiyanlığı Müslümanlığa karşı bı alt konuma düşürmüş oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir