pamukkale bilgi kısa bu makalenin içeriğinde açıklığa kavuşturulacaktır. pamukkale bilgi kısa arıyorsanız, bu Hierapolis – Bölüm 1 (with english subtitles) Kent Tarihi, Antik Havuz, Kehanet Merkez ve Tiyatro makalesinde pamukkale bilgi kısa ile One Of A Kind Bed & Breakfast’ı tartışalım.

Hierapolis – Bölüm 1 (with english subtitles) Kent Tarihi, Antik Havuz, Kehanet Merkez ve Tiyatro içindeki pamukkale bilgi kısa ile ilgili içeriği en doğru şekilde özetleyin

Aşağıdaki videoyu hemen izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı verilere sahip olmak için pamukkale bilgi kısa dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için her gün yeni ve doğru bilgileri her zaman güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların İnternet’e en doğru şekilde bilgi ekleyebilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili açıklamalar pamukkale bilgi kısa

ALTYAZILARI AÇMAYI UNUTMAYIN ÖNERİLEN VİDEOLARIM Antik Çağlardan Yaşam Öyküleri Roma Tarihinin En Zengin Adamı: Crassus – Antik Çağdan Yaşam Öyküleri – Bölüm 1 Sezar (Sezar) Neden Bu Kadar Önemli? Antik Çağdan Çocukluk-Gençlik Hikayeleri Bölüm 2.1 Sezar’ın Suburra Bölgesi Nasıldır? Cumhuriyet Neden Düştü – Antik Çağdan Yaşam Öyküleri 2.2 Antik Roma’nın İlginç Rahipleri Flamens Truva Savaşı (Video Serisi) Aphrodisias Antik Kenti Lahit Galeri ve Taslak Lahitler – Aphrodisias 1 Maske – Dönemin Girland Frizleri ve Heykeli – Aphrodisias 2 Sebasteion of Aphrodisias – Roma İmparatorlarına Adanmış Muhteşem Bir Tapınak – Aphrodisias 3 Aphrodisias Tiyatrosu ve Küçük Detaylar – Aphrodisias 4 Aphrodisias Hadrian Hamamları – Aphrodisias 5 Aphrodisias Bouleuterion Süslü Heykeller (Parlamento Binası) ve Sagalassos Odeon – Aphrodisias 6 Aphrodisia Temple Aphrodisia 7 Stadyumlardan Biri – Aphrodisias 8 Muhteşem Kapı Tetrapylon – Aphrodisias’ı Keşfeden Ara Güler mi? Aphrodisias 9 Yayınlanmamış ve Aphrodisias ve Sagalassos’un Görülecek Yerlerinin Arkası Sagalassos Antik Kenti Sagalassos Roma Hamamı ve Roma Hamamı Kültürü Sagalassos Macellum Sagalassos Yukarı Agora ve Antoninler Çeşmesi Sagalassos Tiyatrosu ve Her Yerde Görülmeyen Tünel Proium Hipheera Merkezi Vomitor Antik Kenti ve Tiyatro Hierapolis – Bölüm 2 – Aziz Philippus Kimdir – Hac Yolu – Mezar Kilisesi – Martyrion Hierapolis – Bölüm 3 – Frontinus Caddesi – Kent Tuvaleti – Nekropol – Defin Gelenekleri Pisidia Antiocheia Antik Kenti Isparta Yalvaç – Pisidia Antiocheia Antik Kenti – 1. Bölüm – Şehir Tarihi, Tiyatro Isparta Yalvaç – Pisidia Antiocheia – Bölüm 2 – Augustus Tapınağı – St Paulus Bazilikası Isparta Yalvaç – Bölüm 3 – Devlethan Camii – Çınaraltı Kahvehanesi – Yalvaç Müzesi Laodikeia Antik Kenti Laodikeia – Bölüm 1- Suriye Caddesi – Antik Oyun Ludus Duodecim Scriptorum Laodikeia – Bölüm 2 – Tapınak A – Roma Propaganda Sanatı Laod eia Bölüm 3 – Kutsal Agora – Batı n Tiyatro – Caracalla Çeşmesi Laodikeia – Bölüm 4 – Latrina – Yeşiller Jokey Kulübü – Stadyum Sultanahmet Meydanı Sultan Ahmet Meydanı ve Bizans Hipodromu Sultanahmet Dikilitaşı – Theodosius Sütunu Örme Sütun – Sultan Ahmet Meydanı Yılanlı Sütun – Yılanlı Sütun Aradan uzun bir süre sonra, I. sonunda yeni videoyu hazırlayabildi. Öncelikle yağmurlu havanın ardından özel işlerim araya girdi ve yaklaşık 1 ay ara vermek zorunda kaldım. İlk başlarda çok kalabalık olduğu ve çekim yapacağım yerlerde insanlar olduğu için saçma sapan hareketsiz bir çekim yaptım bundan sonraki videolarda bu hatayı telafi etmeye çalışacağım. İyi eğlenceler 🙂 “Müzik: www.bensound.com” veya “Bensound’dan Ücretsiz Telif Hakkı Müziği” .

Bazı resimler pamukkale bilgi kısa içeriği ile ilgilidir

Hierapolis - Bölüm 1 (with english subtitles) Kent Tarihi, Antik Havuz, Kehanet Merkez ve Tiyatro
Hierapolis – Bölüm 1 (with english subtitles) Kent Tarihi, Antik Havuz, Kehanet Merkez ve Tiyatro

Okuduğunuz Hierapolis – Bölüm 1 (with english subtitles) Kent Tarihi, Antik Havuz, Kehanet Merkez ve Tiyatro hakkında bilgi keşfetmenin yanı sıra, O zaman oneofakindbnb.com günlük güncelleme yapan diğer birçok makaleye bakabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

pamukkale bilgi kısa ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Hierapolis #Bölüm #english #subtitles #Kent #Tarihi #Antik #Havuz #Kehanet #Merkez #Tiyatro.

hierapolis,pamukkale,unesco,hierapolis ruins,hierapolis ancient city,pamukkale travertenleri,denizli,hierapolis gezisi,hierapolis antik yapılar,st philippus,aziz philippus,philip the apostle,st philippus grave,st philippus martyrion,hierapolis theathre,hierapolis museum,hierapolis ancient pool,hierapolis cleopatra pool,hierapolis hotels,pamukkale hotels,hierapolis english.

Hierapolis – Bölüm 1 (with english subtitles) Kent Tarihi, Antik Havuz, Kehanet Merkez ve Tiyatro.

pamukkale bilgi kısa.

pamukkale bilgi kısa içeriğiyle Oneofakindbnb ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com pamukkale bilgi kısa hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. pro diyor ki:

  Merhaba cin deliğini ben göremedim acaba orası tel örgülerle örülen alanda mı?2022 temmuzun 3. Haftasi hibi gezdim)sonradan kapatilar mi

 2. Cem Elmas diyor ki:

  Hocam önümüzdeki hafta için Pamukkale – Hierapolis, Leodikya ve Afrodisias'ı gezmeye gideceğimiz için yıllar önce izlediğim bu rehber videoyu tekrar izliyorum. Tekrar tekrar emeğinize sağlık.

 3. Aysegul Bozbeyoglu diyor ki:

  Hocam çok teşekkür ederim, turist Rehberiyim ve verdiğiniz bilgiler son derece kıymetli, size nasıl ulaşabilirim?

 4. Michael Maier diyor ki:

  ülkedeki antik kentlerin çoğunu görmüşümdür fakat Didim Apollon tapınağı gibi heybetli bir yapı gibisini görmedim.keşke biraz daha ayağa kaldırılabilse.yolunuz düşerse videosunu bekliyoruz.

 5. ebubekir çetinkaya diyor ki:

  Merhaba, tiyatro sahnesinde yer alan kabartma ve heykellere dair biraz bilgi verebilir misiniz? Heykeller özel kişilerin mi yoksa sembolik sanatsal çalışmalar mı? bir de şu anda replika seklindeki Apollon Heykeli bulunduğu yerden farklı yerde olmalıydı diye anlıyorum anlatımınızdan, dogru mu?

 6. Chrl Bvry diyor ki:

  kamera sabitleyicisi alsanız iyi olur. Ve sesiniz az geliyor. videoyu çektikten sonra sesi siz kendiniz ekleyin daha kaliteli olur

 7. mert köseoğlu diyor ki:

  eğer bu ülkedeki antik kaynakları devlet kullanmış olsaydı ve sahip çıksaydı bu ülkede hiç kimse çalışmak zorunda kalmazdı am ne hazindirki bu ülkenin başına her kim geçtiyse her geçen antik eserlere zarar verdielr yada üç kuruşa sattılar

 8. Emin Demirci diyor ki:

  Çok güzel bir çekim olmuş..Harika bir anlatım..Kameranıza, bilginize ve emeğinize sağlık👏👏Yanlış hatırlamıyorsam Antik Havuz'un önündeki meydanda duran horoz heykeli yıllarca Denizli Çınar Meydanı'nda duran heykeldi..Meydana cam bir horoz heykeli yapılınca eski heykel buraya taşınmıştı..

 9. Ümit BABACAN diyor ki:

  Ölü serçeler buluyorum dediğin yerde solda tapınak zeminine oturtulan blokların şekli altında bir kral mezar odasının olmasının muhtemel olduğunu göteriyor.Tabi çıkan gazların zehirleyici olması soyulma ihtimalinide ortadan kaldırıyor.Düşünsenize zaten mezar ticaretinin yapıldığı antik çağda kral veya çok varlıklı bir soylusunuz size diyorlarki öyle bir mezar sistemi yapalımki mezar odanıza sonsuza kadar kimse el uzatamasın. Aslında tüm tapınaklar ve fal bilim merkezleri eski bir büyük kral mezarı diyebiliriz.Hekataiosun nasıl mezar odası nasıl tapınağın altında bulundu ise bunlarında bir zemin röntgeni çekilmeli ve mezar odası bulunmalı.Tabi kim yapar bunu modern bilimmi?yoksa arkeologlarmı?tabiki değil.

 10. Meryem İlhan diyor ki:

  Bu kanali nasıl daha önce görmedim gerçekten üzüldüm 😌 ağzınıza emeğinize sağlık dün oradaydım kısıtlı da olsa sehri gezmeye çalıştım hayran olmamak elde değil 😍😍😍

 11. Bahattin Sargın diyor ki:

  En güzel video. En doyurucu, bilgilendiren, öğreten, akıcı ve anlaşılır bir dil anlatımın falan harika bir çekim yapmışsın. Üstelik farklı dillerde alt yazı bile eklemen büyük incelik. Çok emek vermişsin. Son derece bilinçli ve Tarihi eserlerin korunması konusunda da duyarlı oluşunu ve olunmasını gerektiği hissettirmende fevkalede güzel. Diyecek söz bulamıyorum. Eline, diline sağlık. iki Lahit videosu çekip geveleyip, para peşinde olanlara örnek olsun.

 12. Aziz Polikarpos diyor ki:

  MERHABA, Emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Arkeoloji fotografçısıyım. Gün batımı ve doğumu, gece çekimlerinde giriş kapısı olan ören yerlerinde izin almak çok meşakkatli, büyük bir ihtimalle red cevabı geliyor.Denizli, Aydın ve Burdur da girişi olmayan ören yerleri nerelerdir ?

 13. Yasin Arslan diyor ki:

  Pamukkale’deki antik kent Hierapolis’i gezerken basamaklardaki Türkçe bir yazı dikkatimizi çekiyor. Yaklaşma mesafesinde antik bir yazı izlenimi veren mesajı okuyunca merakımız artıyor. Mesaj 64 yıl önce 19 yaşındaki bir çoban tarafından yazılmış. Tarihi eserde tahribat gibi görünse de durum öyle değil. Yaşayıp yaşamadığını bilemediğimiz Çoban Ali bugün koruma altında olan bölgede, hayvanlarını otlatırken tarihi değerini bilmediği taşın üzerine geleceğe mesaj göndermiş. Yıllar sonra bölgede yapılan kazılarda taş ortaya çıkmış. Hierapolis Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Francesco D’andria Çoban Ali’yi bulmuş. D’andria’nın, “Bunu neden yazdın Ali? Bu taşın tarihi bir eser olduğunu, bunun yanlış olduğunu bilmiyor muydun? şeklindeki sorularına Çoban Ali kendi yerel şivesiyle “ Valla bilmiyodum, bilsem yazamıdım. Geçileemi güdekene düzgün bi daş varıdı orda, ben de yazıvedim” demiş. Taş meradan alınıp kazısı ve restorasyonu yapılan antik kentin kral locasının yakınındaki yerine numaralandırılarak yerleştirilmiş. Şimdi bu taş ve Çoban Ali’nin çekiç ve keski yardımıyla yazdığı yazısı Antik tiyatrodaki tüm diğer eserlerle birlikte koruma altında bulunuyor. Çoban Ali kazı sonrası ortaya çıkarılan eserleri korumak için bekçilik yapmış. Çoban Ali binlerce yıl önce yaşamış bir medeniyetin mesajının yanına kendi mesajını iliştirmiş, son derece yanlış bir iş yaptığını bilmeden

 14. Arkeonaval diyor ki:

  Hocam, yine ben, bir sorum olacak. Roma döneminde inşasina başlanmış olmasına rağmen, kabartmalarda Yunan Mitolojisinden sahnelere yer verilmiş. Bu yaygın bir durum mudur?

 15. hacı emin oruç diyor ki:

  Kısa, net akıcı, anlaşılır ve dikkat çekici bir sunum…… harikulade bir video çekimi…. Profesyonel bir turist rehberi olarak şükranlarımı sunuyorum….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir