tirebolu nereye bağlı bu makalenin içeriğinde açıklığa kavuşturulacaktır. tirebolu nereye bağlı ile ilgileniyorsanız, bu Harşıt Tarihi ve Harşıt Tanıtım Videosu. makalesinde oneofakindbnb ile tirebolu nereye bağlı’yi analiz edelim.

Harşıt Tarihi ve Harşıt Tanıtım Videosu. içinde tirebolu nereye bağlı ile ilgili en iyi içeriği sentezleyin

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu oneofakindbnb.com web sitesiyle, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için tirebolu nereye bağlı dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz değere hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internette haberleri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

tirebolu nereye bağlı ile ilgili içerik

Bazı resimler tirebolu nereye bağlı içeriği ile ilgilidir

Harşıt Tarihi ve Harşıt Tanıtım Videosu.

Okuduğunuz Harşıt Tarihi ve Harşıt Tanıtım Videosu. hakkında bilgi izlemenin yanı sıra, Ardından, Oneofakindbnb her gün gönderilen diğer bilgileri hemen aşağıda arayabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

tirebolu nereye bağlı ile ilgili birkaç öneri

#Harşıt #Tarihi #Harşıt #Tanıtım #Videosu.

Harşıt tv,bende doğankentliyim diyenler,beykoz tv,doğankent,harşit,çay,mısır,fındık,tarih,hes,dere,baraj,fasülye,kiraz.

Harşıt Tarihi ve Harşıt Tanıtım Videosu..

tirebolu nereye bağlı.

tirebolu nereye bağlı hakkındaki bilgilerle Oneofakindbnb ‘ın size verdiği bilgilerle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. tirebolu nereye bağlı hakkındaki makaleyi Oneofakindbnb ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. kaya fener diyor ki:

  Yavuz sultan selim den önce Karadeniz laz ve alevi turkmenlerden oluşurdu, şehir merkezleri de yer yer Rum du, ama Yavuz piçi öyle bir soykirim yaptı ki herkesi yok etti ve ne Laz kaldı ne Rum, Aleviler de zorla sunnilestirildi, Çepni Türkleri alevi olarak Kafkasyadan Karadeniz'e gelen bir halktır ve hepsinin alevi ocağı Gümüşhane kürtün dür, aslında Kafkasya Çepni Türkleri günümüz İran'ın kuzeyi ve Dağıstan bölgesine denk geliyor, bu arada Çepni Türklerinin aslında "İran, Azeri, Kürt, Ermeni ve Türk karışımı" bir halk olduğu da söylenir ki zira tarihçiler de Çepni halkını tam türk kabul etmez zaten, bu dediklerimi yobaz vezir kuyucu Muratpaşa nin ortaya çıkan kayıtları da doğrular niteliktedir zaten, hatta Ebu Suud şerefsizi denen şeyhülislâm Çepniler için kâfir, zındık ve katli vacip alevi köpekleri bile demiştir, bu gibi belgeleri asla ortaya çıkarmazlar tabi ama dürüst tarihçiler bunları bir şekilde söyler, zaten yavuz selimden sonra Karadeniz Bölgesi adeta yol geçen hanı gibi ordan burdan milletlerle dolduruldu ve zorla sunnilestirilen geriye kalmış Rum, laz , Ermeni halkları bugünkü dengesiz kültürü oluşturdu, mesela müslüman Ermeni Hemşin halkı, az da olsa gizli hristiyan Laz halkı, zorla müslüman edilen acara gürcü halkı, bunlar da yetmezmiş gibi ordudan zonguldaga kadar tüm hattı hindistan dan getirilen cingenelerle doldurdu Osmanlı, ordu ve Kastamonu'da mesela çingene kökenliler çoktur, Cumhuriyet döneminde de katliamlardan ziyade asimilasyon politikası oluştu, öyle bir asimilasyonki Karadeniz halkının kendisi bile ne olduğunu bilmiyor, herşeye devlet karar veriyor sadece, mesela sen Çepni türküsün, Çepniler hep müslümandi, ya da hemsinler sadık Ermeni gibi, ya da Lazlar hiç yoktu ve Rusya onları katledip sağ kalanları Türkiye kurtardı gibi yapilan katliam ve asimilasyonlarin tam tersi anlatılır, oysa Osmanlı ve Türkiye sadece Kürt, alevi katletmedi, sadece Kürt yâda Alevi asimilasyonu yapmadı, tüm diğer halklara bu uygulandı, saygılar esenlikler. sevgiyle kalın.

 2. fkilicog diyor ki:

  "Doğankent'in 500 yıl önce Kürtün-i Zir olan ismi Manastırbükü olarak değiştirilmiş" deniliyor. Bu bilginin dayanağı nedir, ben bununla ilgili hiç bir belgeye denk gelmedim, eğer bunu destekleyen bir belge varsa paylaşırsanız sevinirim. 1849 yılına ait belgelere yansıyan köy adlarına bakıldığında Kürtün-i Zir ya da diğer bir anlamıyla Aşağı Kürtün'ün sınırları Törnük ile Kirazlık (Koryana-Torul) arasındaki köyleri kapsadığı anlaşılmaktadır. Kürtün-i Bala yani Yukarı Kürtün köyleri de yine aynı belgelerde bugünkü Kazıkbeli Yaylası çevresindeki ve Yaylalı deresi (Sümüklü Deresi) çevresindeki köylerden oluştuğu görülür. Yani bugünkü Kürtün Aşağı ve Yukarı Kürtün'ün birleşmesiyle oluşmuştur. Harşit ise ayrı bir nahiyedir. Harşit'in her ne kadar 1849 yılı öncesinde Kürtün-i Zir'e bağlı bir köy olduğu düşünülse de bunu destekleyen bir bilgi mevcut değildir. 1682 tarihli Mufassal Avarız Defterindeki bilgilere göre Harşit'in, bu yıllarda Kürtün Kazasının idari merkezi olduğu düşünülen Tirebolu'ya bağlı olduğu görülüyor. Aynı belgelerde bugünkü Kürtün ilçesi içinde yer alan köylerin ise Görele'ye bağlı olduğu görülüyor.

 3. Ersin Türkoğlu diyor ki:

  Şurdaki yapılaşma Eski Amasya evleri gibi olsa…Bak nasıl turizmde kişi çeker..
  Ama illa beton Kütük gibi binalar olacak.
  İşte vizyon yok

 4. EMİNE GÜVENDİ TEKİN diyor ki:

  Elinize sağlık, harika bir çalışma olmuş, sanırım bu bir ilk , inşallah bu tür çalışmalar çoğalır, yayla tanıtımı da yapılmalı diye dşünüyorum, teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir