Bu makalenin içeriği suma ne demek hakkında açıklama sağlayacaktır. suma ne demek hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Evde rakı yapımı suma mayşe etil alkol nasıl yapılır? anason yağı nedir? makalesinde suma ne demek konusunu tartışalım.

Evde rakı yapımı suma mayşe etil alkol nasıl yapılır? anason yağı nedir? en iyi suma ne demek ile ilgili genel bilgiler

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için suma ne demek dışında bilgi ekleyebilirsiniz. Oneofakindbnb sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru bilgileri güncelliyoruz, Size en ayrıntılı değeri getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internette haberleri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı açıklamalar suma ne demek

Evde rakı yapımı, püre hazırlama, etil alkol üretimi, votka, likör, damıtma, imbik, anason yağı mucizesi.

Bazı görüntüler suma ne demek konusuyla ilgilidir

Evde rakı yapımı suma mayşe etil alkol nasıl yapılır? anason yağı nedir?
Evde rakı yapımı suma mayşe etil alkol nasıl yapılır? anason yağı nedir?

Okuduğunuz Evde rakı yapımı suma mayşe etil alkol nasıl yapılır? anason yağı nedir? hakkındaki haberleri izlemenin yanı sıra, Ardından, Oneofakindbnb her gün yayınlanan daha fazla bilgiyi hemen aşağıda okuyabilirsiniz.

Yeni bilgi için burayı tıklayın

suma ne demek ile ilgili bazı öneriler

#Evde #rakı #yapımı #suma #mayşe #etil #alkol #nasıl #yapılır #anason #yağı #nedir.

evde rakı yapımı,votka,etil alkol,distile cihaz,imbik seçimi,seyreltme,rakı içimi,tadım,rakı meze.

Evde rakı yapımı suma mayşe etil alkol nasıl yapılır? anason yağı nedir?.

suma ne demek.

suma ne demek içeriğiyle oneofakindbnb.com sizin için güncellenen içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. One Of A Kind Bed & Breakfast suma ne demek hakkındaki içeriği okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. hakan çakır diyor ki:

  Kurduğum mayşenin bidonu a yaptığım hava borusundan suya maya taştı ilk geçe Baya fazla şekilde sorun nedendir şimdi normal

 2. Ersin Ertürk diyor ki:

  Iyi geceler umarım rahatsız etmiyorumdur. Hidrometre degerim 1030 şuan 13 gun oldu mayse yi kuralı sizce oran iyi midir üstadım?

 3. Sibel KAHRAMAN diyor ki:

  Merhaba, 60 litrelik fıçı için 12 adet 10 Gr lik Dr oetker instant maya kullandım. Ancak inanılmaz maya kokusu var.
  Mayseyi imbige alırken dibini yani tortulu kısmını kullanmadım. 3 kez damittim lakin kokudan kurtulamadim ne yapmam gerekir

 4. Necdet Űzer diyor ki:

  Hocam rakıyı anasonun otu tohumuyla mı yapmak daha iyi yoksa distile yağı ile mi ikisini de denediniz mi tecrübelerinizi paylaşır mısınız

 5. Erdem Sevinç diyor ki:

  Abicim merhaba, 2. Damıtıma 1. Damıtımdan çıkan alkolü koyup yapıyoruz ve başka bir şey katmıyoruz sanırım, peki 1. Den çıkan alkol 2. Damıtımda komple buhar mı oluyor ? Yani litrede yine kayıp mı oluyor ?

 6. İbrahim şahinler diyor ki:

  Şekerin etanole dönüşüm denkleminde 1 mol şekerden 2 mol etanol elde ediliyor. 180 gr şeker= 92 gr etanol= 0.1166 lt etanol eder. 17 lt mayşeden %12 lik verim 2.04 lt etanol demektir. 0.1166 lt etanol 180 gr şekerden elde ediliyorsa, 2.04 lt si 3150 gr şeker gerektirmez mi? Oluşacak kayıplar ve mayanın kendi ihtiyacı da dikkate alındığında daha fazla şeker katmamız lazım fakat 5 kg çok fazla değil mi? (Tabi bu hesap Videoda bahsettiğiniz şeker kalitesinden bağımsız)

 7. menguberdi harzemsah diyor ki:

  Hocam kapaktan çıkan boru 15 cm çıktıktan sonra 90 derece yada 80 70 derece eğilerek daralan boruya geçiş saglamalisin.Bu durumda ısınan alkol ve şu buhar halinde dik boruya çarpınca soğuyub tekrar kazana akacakgindan zaman ve ekonomik kayib olcakir

 8. Ruhi Keskin diyor ki:

  Usta iyi günler. Geçenlerde birini seyretdim metil alkol oluşma riski varmış. Oluşan alkolu tet etme nasıl olabilir

 9. zeliha acır diyor ki:

  Abi herşey tamam anladık sayılır ama şu 2 iç ve 3 cü damıtımda çıkan alkolü direk mi kaynatıyoruz su ekliyormuyuz birde patlama gibi bir tehlikemiz varmı?

 10. alip1974 diyor ki:

  ilk damıtmada baş ve çöp ayırımı yaparak 43 derece alkol aldım, 2. damıtmayı yapmadan anason yağı ekleyip içeilirmiyim?

 11. alip1974 diyor ki:

  ilk damıtmada baş ve çöp ayırımı yaparak 43 derece alkol aldım, 2. damıtmayı yapmadan anason yağı ekleyip içeilirmiyim?

 12. alip1974 diyor ki:

  ilk damıtmada baş ve çöp ayırımı yaparak 43 derece alkol aldım, 2. damıtmayı yapmadan anason yağı ekleyip içeilirmiyim?

 13. ÖZCAN 44 diyor ki:

  Üstat süt güğümünü nerede satın aldınız ve markası nedir.bende böyle bir imbik yaptıracağım.önerin varmı yardımcı olursanız sevinirim.

 14. Ren diyor ki:

  1100 sg hidrometre ölçümü olan mayşede ekmek mayası mı kullandınız ya da alkole dayanımlı bir maya mı? Ayrıca fermantasyon sonunda hidrometre 1000-990 arasına düştü mü yani tüm şeker maya tarafından tüketilebildi mi? Sevgiler & bardağınızdan tat eksik olmasın 🙂

 15. umut alkum diyor ki:

  DAMACANA BOYNUNA LASTİK ELDİVEN TAKIP – LASTİK İLE BOYNUNU SIKILAŞTIRIN – PARMAKLARDAN BİRİNİ TOPLU İĞNE İLE DELİNİZ – İÇİNDEN KARBONDİOKSİT ÇIKAR – OKSİJEN GİRMEZ – DEFALARCA DENENMİŞ – ZAHMETSİZ – EN BASİT HAVA KİLİDİDİR

 16. erkan mahmut diyor ki:

  Krom/çelik diye bir şey var mı gerçekten? Çelik demirden olur benim bildiğim. Sonra almaya gittiğimizde gülmesinler?

 17. emre diyor ki:

  şekeri erittik damacanaya ekledik suyu koyduk hava payı bırakarak sonra mayşeden örnek alıp ölçtük 1070 çıktı mayşeyi kazana döküp tekrar şeker ilave ediyoruz ama 1100 olması için kan gr şeker ilave edeceğimizi nasıl hesaplıyoruz

 18. yüksel karadağ diyor ki:

  3 Damıtımdan sonra için derken ne demek istiyosun abi damıttığımız alkolü tekrar mayşeye karıştırıp tekrarmı damıtmamız lazım? Bilen varsa da yazabilir.

 19. Hulusi Kaya diyor ki:

  Selam Üstat. Odun talaşında metil bulunur demişsiniz. Hazır aldığım Etil alkole meşe stickleri atarak viski elde etmeyi düşünüyorum. Bu işlemi önermiyor musunuz?

 20. osman güvendi diyor ki:

  Şeker ve pekmez karışımından yapılan mayşeden elde ettiğimiz suma damıtılmasında vucuda zararlı yani zerhirleyen alkol olurmu hocam ??

 21. Ensingtr tr diyor ki:

  Ustat bir sorum daha vardi. Bakir yerine pirinç boru kullanilabilir mi? Saglik acisindan bir sikinti olur mu acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir