dark bira bu makalenin içeriğinde ele alınacaktır. dark bira hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Evde Bira Yapımı – Siyah makalesinde oneofakindbnb.com ile dark bira hakkında bilgi edinelim.

Evde Bira Yapımı – Siyah içindeki en eksiksiz dark bira ilgili içeriğe genel bakış

Videoyu şimdi buradan izleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesinde, sizin için daha yararlı anlayışa sahip olmak için dark bira dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com web sitesinde, sizin için her gün yeni ve doğru bilgileri her zaman güncelliyoruz, Size en eksiksiz değere katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

dark bira ile ilgili bazı içerikler

Bu videoda kendi yaptığımız elektrikli bira makinesini kullanarak London Porter tarzı biramızın üretim aşamalarını gösteriyoruz. RECETE: TİP : TAM TAHIL Ürün Hacmi: 45 Litre Haşlama Hacmi: 58 Litre Haşlama Süresi: 60 Dakika Haşlama Bitiş Hacmi: 52,08 Litre Şişeleme Hacmi: 42,50 Litre Başlangıç ​​Su Miktarı: 70 Litre MAYSE BİLEŞENLERİ: 9,06 kg Marris Otter Soluk Malt 1,04 kg Carafa II 0,630 kg Caramunich II 0,250 kg Yulaf Ezmesi : 32,92 Litre SU 73,6 C Hedef Mayer Sıcaklık 68 °C Pişirme Süresi : 75 Dakika -DURULAMA 40,15 Litre Su 75,6 C -KAYNAMADAN ÖNCE BEKLENEN AĞIRLIK 1.046 SGLARI 1RBETCİ – 48 gr. Columbus (%10 AA) 60 Dakika Kaynatma 2- 48 gr. Fuggle (%4,5 AA) 40 dakika haşlama 3- 33 gr. Fuggle (%4.5 AA) 30 dakika kaynatma 4- 2 bardak IRISH MOSS veya Protofloc tablet 10 dakika kaynatma – KAYNAKLAMADAN SONRA BEKLENEN AĞIRLIK 1.054 SG – 2 Paket ( 22gr SAFALE US-05) Ale Mayası İstenen fermantasyon sıcaklığı 19 C. Fermantasyondan Sonra İstenen Gravite 1.012 SG (bizim için 10 gün) NOT: Kendi sistemimizin verimine göre hazırlanmıştır. Sisteminize uyarlamanızı öneririz. Malzeme siparişi için www.biraburada.com .

dark bira içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

Evde Bira Yapımı – Siyah

Öğrendiğiniz Evde Bira Yapımı – Siyah içeriğini izlemenin yanı sıra, Sonra oneofakindbnb.com günde günde güncellenen başka içerikleri arayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

dark bira ile ilgili öneriler

#Evde #Bira #Yapımı #Siyah.

porter,bira yapımı,ev birası,tam tahıl,paslanmaz çelik,bira tadım,ale birası,london ale,homebrew,electric brewery,otomatik sistem,bira otomasyonu,fermantasyon,wort cooling,tempature control,sanke keg,mash tun,HERMS system,arpa maltı,bira mayası,bira makinesi.

Evde Bira Yapımı – Siyah.

dark bira.

dark bira içeriğiyle One Of A Kind Bed & Breakfast ‘ın sağladığı, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. One Of A Kind Bed & Breakfast dark bira hakkında bilgi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Anil Ozdemir diyor ki:

  Acil yardim Porter bira kitimin fermantasyonu cok guclu sekilde iki gun surdu ve pat diye durdu og merak edip bakmamistim fg 1017 siselemeye gecmelimiyim ne dersiniz ? İki gunde fermantasyon biter mi ilk defa basima geldi ?

 2. arslan çelik hotmail diyor ki:

  Her ne kadar başlık evde bira yapımı ise de mekan bizim evin toplam büyüklüğüne eşit galiba 🙂 Emekleriniz için teşekkürler lakin sizden ricam biz hobicilerin mevcut araç gereçleri 23 lt üstüne dizayn edildiğinden reçeteleri bu şekilde ölçeklendirebilirsek iyi olur.teşekkürler,kolay gelsin…

 3. High Altitude diyor ki:

  Hocam Abd’ de yasiyorum. Senin kurdugun gibi bir sistemi Abd de kurmayi cok istiyorum sirf zevk icin. Ama gel gelelim burada bira cok ucuz. Astari yuzunden pahaliya gelicek.

 4. Hüseyin Alper Bulut diyor ki:

  Tıp fakültesinde okuyorum oturmuş en baştan itibaren videolarınızı sırayla seyretmeye başladım. Bir öğrenci için bu sistemleri kurabilmek hem vakit hem para açısından çok zor. Fakat ileride belki bir gün umuduyla 🙂 Yinede izlemesi bile çok keyifli, muhteşemsiniz. Sizleri kutluyorum.

 5. Which Relaxes diyor ki:

  Abi video bazı detaylar yok anlayamadım tam. 40 litre durulama suyu demişsin acıklamada. Mayşe 32 litreydi durulamayla birlikte 70 litre oluyor yani kaynatma kazanına toplamda 70 litre su mu oluyor. VE böyle oluyorsa kaynama sonrası 52 litre yani 18 litre buharlaşıyor mu yani.

 6. Kaan Özkan diyor ki:

  "Evde Bira Yapımı" enteresan. Nasıl bir ev bu? Bişey sormak istiyorum, nerden geliyor bu derenin suyu? Bu kullandığınız malzemeler ve mekan orta ölçekli bir işletme açmaya yetecek kadar maliyet tutar tahminimce. Kıçı kırık bir kazanın bile 1200 TL olduğunu varsayarsak burada bir servet yatıyor. Ne iş yapıyorsunuz hacı? bira üretmekten başka!!!

 7. Hidayet Yıldırım diyor ki:

  Abi ürettiğiniz bu biraları satın alabiliyo muyuz? İçerken canım çekti denemek istedim.
  Not: biraya aşık adam:)

 8. ulas diz diyor ki:

  Naçizane bir öneri, kullandığınız yulaf ezmesi ne kadar yüzdesi düşük de olsa yüksek nişasta içerikli olursa daha iyi olur. Ben aynı maltlar ve garklı yulaf ezmeleriyle 3 deneme yaptım, en iyi sonucu orvital organik yulaf ile elde ettim.

 9. sero gbk diyor ki:

  Gerçekten merak ediyorum, bu kadar ekipman bu kadar yatırım ve bu kadar bilgiyi hobi amaçlı mı yaptınız yoksa işlerinizle alakalı mı, yada herhangi biriniz bu işin endüstriyel kısmında bir görev mi yapıyor. Çok başarılı cidden her şeyiniz, ben de bira yaptım sözde ama geliştirmek çok önemli. Pek olumlu yorumlar almadı..

 10. miles diyor ki:

  Ellerinize ve emeğinize sağlık her şeyden önce. Çok katkılarınız oldu. Her videonuz her seferinde yeni bir deneyime girişmek için vesile oluyor. Bu videonuzda da su değerleri ile ilgili gerekli araştırmalara giriştim. Su değerleri için gerekli her türlü öğeyi temin ettim. Sorum sodium/potassium bisulfate konusunda. Acaba klorü çözmek için potassium bisulfate kullanmam Brewer’sFriend’deki water calculator’da hesaplmış olduğum değerlere göre eklediğim calcium chloride ve magnezyum chloride’e ilaveten suya chloride salınmasına neden olur mu? Daha temel bir soru daha soracak olursam, siz mesela bu batch’i yapmak için kullandığınız karbonat vs. gibi unsurlara ilaveten kloramine sorununu çözmek için suya bir şey (mesela potassium bisulfate) ilave ettiniz mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Selamlar ve bol keyifli mayalamalar.

 11. Ensingtr tr diyor ki:

  Arpaları çimlendirip kurutarak kullanıyor bazıları. Gördüğüm kadarı ile sizin kullandığınız arpalar çimlendirilmemiş. Hangisi daha iyi oluyor acaba. Denediniz mi?

 12. Patates Kralı diyor ki:

  bu arada bakır çok tehlikeli bir madde değil mi? çok çabuk paslanan sağlıksız bir madde olarak biliyorum.

 13. eversut1 diyor ki:

  Bunlar gerçekten her evde bulunan donanımlar. Yani herkes evde bira yapabilir :)) Siz 3 kişi "danaya mı girsek biraya mı?" diye konuşmuşsunuz, sonra "birada" karar kılmışsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir