Bu makale içeriğinde alkol nasıl üretiliyor tartışacak. alkol nasıl üretiliyor’yi arıyorsanız, bu Etil Alkol Nasıl Yapılır (2. Damıtım)(Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı) makalesinde alkol nasıl üretiliyor’yi keşfedelim.

Yakın zamanda güncellenen Etil Alkol Nasıl Yapılır (2. Damıtım)(Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı) içindeki alkol nasıl üretiliyor ile ilgili içeriğe genel bakış

Videoyu buradan görüntüleyin

Bu Oneofakindbnb web sitesiyle, sizin için daha yararlı veriler için alkol nasıl üretiliyor dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en ayrıntılı bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, Kullanıcıların internette haberleri en doğru şekilde yakalayabilmelerine yardımcı olun.

alkol nasıl üretiliyor ile ilgili birkaç açıklama

MALZEMELER 6750 ml Suma %40 (Su ilave edilerek sumanın alkol oranı %40’a düşürülmüştür.) Tablo 1. Eklenecek su miktarının hesaplanması Tablo 2. Yan ürünler-Baş-Göbek-Kuyruk Hesaplama ÜRÜNLERİ Yan- ürünler (Metanol, gliserin, asit, asetaldehit gibi yüksek alkoller) 30 dk, 100ml, %85 Başlık = 65 dk, 500ml, %83 = 415ml saf etil alkol Belly=470 dk, 2.340 ml, %76.8 Belly 1 (500ml) ) =45 dak, 500ml, %83 Göbek 2 (500ml) =80 dak, 500ml, %80 Göbek 3 (500ml) =100 dak, 500ml, %77 Göbek 4 (500ml) =120 dak, 500ml, %70 Göbek 5 (350ml) =125 dk, 340ml, % 58 Göbek Alkolü Özellikleri Renk: Şeffaf Koku: Maya ve yoğun alkol kokulu Tat: Aromatik. Kuyruk=200 dk, 500ml, %30 TAVSİYELER 2. distilasyonda elde edilen çekirdek alkol ile Türk Rakı yapılacaksa, maya kokusunu ve aromatik tatları gidermek ve ürünü daha saf hale getirmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. 1- Aktif karbondan 5-10 kez süzülmesi tavsiye edilir. 2-Veya 1. distilasyonu 2 kez aynı şekilde yaparak 3. distilasyonda Baş-Göbek-Kuyruk ayrımı yapılması tavsiye edilir. Kaynaklar: Yan Ürünler Üzerine (Metil alkol-Yüksek alkoller-Esterler-Aldehitler): TÜRK RAKI’NIN BAZI UÇUCU BİLEŞİKLERİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA (sayfa 11-17) Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı Üzerine: Fermantasyon Teknolojisi (Sayfa 138 ve 142) .

Bazı görüntüler alkol nasıl üretiliyor hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Etil Alkol Nasıl Yapılır (2. Damıtım)(Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı)
Etil Alkol Nasıl Yapılır (2. Damıtım)(Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı)

İzlediğiniz Etil Alkol Nasıl Yapılır (2. Damıtım)(Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı) hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, O zaman Oneofakindbnb her gün aşağıda yayınladığı diğer makaleleri arayabilirsiniz.

Daha fazlasını görün

alkol nasıl üretiliyor ile ilgili birkaç öneri

#Etil #Alkol #Nasıl #Yapılır #DamıtımBaşGöbekKuyruk #Ayrımı.

baş göbek kuyruk ayrımı,etil alkol damıtımı,pot imbik,2. damıtım,Rakı yapımı.

Etil Alkol Nasıl Yapılır (2. Damıtım)(Baş-Göbek-Kuyruk Ayrımı).

alkol nasıl üretiliyor.

alkol nasıl üretiliyor içeriğiyle Oneofakindbnb ‘ın size verdiği içerikle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com alkol nasıl üretiliyor hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. ekrem mokoko diyor ki:

  hocam bu ilk çıkan metanol öldüren kör eden kısım değil mi? ben şarap yapıyorum rakı da yapsam diyorum da o metanol kıllandırıyor.

 2. Fatih diyor ki:

  Baş ve kuyruk alkolünü çöpe mi atsak daha iyi olur. Sonraki maylenin içine bunları karıştırınca sanki çıkan alkol daha pis oluyor gibi geldi. Yani ilk damıtım ayrım yapmasak, ikincide baş ve kuyruğu ayırıp atsak üçüncüde sadece göbek alkolü damıtsak daha mı iyi olur verimsiz mi olur sistem. Birde ikinci üçüncü damıtımlarda alkol derecesini düşürüptemi 2. Yi 3. Yü damıtıyoruz.

 3. ibrahim TURAN diyor ki:

  merhaba. 1. damıtımım şeffaf gelmedi. sonlara doğru beraklaşmaya başladı. ilk başta bulanık giderek açıldı. sarı bal erik kullandım. 14 kg eriğe 2.kg şeker 7 gün fermantasyon. 2. damıtıma geçmedim henüz bu normalmidir.

 4. Kutsal Şovalye diyor ki:

  Sefim Baş gobek kuyruk ayrımında neden hep 2700 yapılıyor meranol için ayrılan 81 ml dusmuyormuyuz. Örneğin göbek kısmını baş ve metanolu düştükten sonra hesaplamak gerekmezmi

 5. Tolgay I. diyor ki:

  Üstat hesap güzel lakin bir ekleme yapma gereği duydum. 2700 ml saf alkolün %3 ü çöp yani 81 ml. Buraya kadar herşey tamam. Fakat bu hesap alkolü %100 lük aldıgınızı düşünerek yapılmış hesaptır. Yani şunu söyleyeyim. Anlık ölçüm yaptınız ve ilk gelen ürün diyelim %85 alkol içeriyor. O zaman çöp kısmı 81*100/85= 95,3 ml dir. Yani çöp baş göbek kuyruk ayrımı alınan alkolün derecesine göre değişiklik gösterir. Bu sebeple parrot sistemi alkol damıtmada çok faydalıdır. Anlık alkolünüzün derecesini görüp ayrımı ona göre yapmak doğru olacaktır.

 6. Ercan Üstüncan diyor ki:

  Ellerinize sağlık güzel bir video olmuş. Merak ettiğim bir nokta var, ikinci damıtmaya başlarken neden alkol oranını %40 olacak şekilde seyreltiyorsunuz? Yaptığınız tüm o hesaplamaları mevcut alkol yüzdesi üzerinden de yapabilirsiniz. Bir püf noktası mı var acaba? Teşekkürler, kolay gelsin.

 7. Tetracım Napıyosun! diyor ki:

  Hocam ilk videoda yaptığınız %40 lık etil alkol şeklinde alkol kitleriyle beraber kullansak ( votka, viski, teqila) içime hazır olur mu olursada zararı veya başka bir şeyi olur mu

 8. çavuş diyor ki:

  Reiss bunu üçüncü defa damitmadan geçirsem ne olur alkol orani yüzde 99'a yukseltebilirmiyim veya 99'a yukseltmek icin hangi islemi yapmak gerekir

 9. tayfun akgöz diyor ki:

  Hocam öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. %3 metanol %17 baş %15 kuyruk ayrımı yapmışsınız, %3neye göre %3 niye 5 değil aynı şekilde 17 neden 20 değil mesela bunu bi açıklar mısınız. Şimdiden çok teşekkür ederim

 10. İsmail Hakkı KARATAŞ diyor ki:

  selam ahbap, öğretmenlerin yıllarca anlatamadığı rasyonel sayılar ve yüzde hesaplarını hep de alkoliklere 1 saatte öğrettin ya sana bravoo.

 11. Suleyman Ayaz diyor ki:

  Hidrometre ile alkolmetre bunları nereden temin edebilirim yardımcı olurmusunuz. bunlar tek set halinde satılıyormu yoksa ayrı ayrı mı almam gerekiyor ayrı ayrı ise bana linkleri ayrı ayrı yollayabilirmisiniz yanlış şey almayayım.

 12. eray diyor ki:

  O ayırdığınız metil alkol değil metil alkol çürümüş ağaçtan ve selülozik bitkilerden yapılır şekerde metil alkol olmaz

 13. Arda Demirel diyor ki:

  Hocam emegin icin sagol tesekkurler. Burda kafa karistiran durumlar var.
  1. Arpa ,bugday.pirinc vb. Tarim urunlerini kullanarak mayse ve suma elde edilince de damitma da metil ve benzeri toksik maddeler ortaya cikiyor mu?
  2. Genelde hep rakidan bahsediliyor ben visko votka yapcakken de ayni islemlersen mi gecirmem lazim ?
  3. Bira veya sarap uretiminde damitma islemi yok metil alkol ortaya cikar mi?
  4. Butun yapilan tarimsal urunlerden de etil alkol uretiminde ilk damitimda metil alkol ortaya cikiyor mu?
  5. Ilk damitmada en erkan metil alkol ayrisiyor diye anladim 2. Damitmada urunumuzde metil alkol olmamasi lazim degil mi?

 14. ahmet yildirim derede altin arama nasil yapilir diyor ki:

  Ustam bende distilasyon yapiyorum acaba hazir etil alkolu tekrar damitsam acilik ve koku gidermi ki sen hic denedinmi hic deneyen gormedim mayseyle ugrasmaktan iyidir

 15. erkan barılı diyor ki:

  Elinize sağlık çok düzgün bir çalışma yapmışsınız fakat bir şey eklemem lazım. Siz elinizdeki suma ile doğru oranları yakalamışsınızdır ama herkesin fermantosyon sonucu aynı olmadığını düşünürsek bu yöntem ile net sonuçlara ulaşamayız. Ethanolun en kaliteli olduğu aralık %70 e kadar olan kısımdır. Düşük abv bir fermantassoyon ile bu ayırım sistemini kullanırsak kalitesiz bir içki içme ihtimalimiz var. Ben çalışmanızı beğendim ve methanol ile ilgi kısmı değerlendirdim hatta bütün notlqarınızıda kaydettim. Sadece şunu sormak istiyorum , %3 lük methanol oranı kıswmının kaynağı nedir, paylaşırsanız çok mutlu olurum . teşekkürler, kolay gelsin.

 16. TC. Yalçın MENGÜLOĞUL diyor ki:

  Ben çeşitli zamanlarda dört posta olarak 19'şar litrelik sumaları 10 litrelik kazanda damıttım. Ama çöpler baş ve göbek konularında sıkıntıya düştüm. Şimdi bu elde ettiğim alkolleri tekrar çöp, baş ve kuyruk ayırımı yaparak tekrar damıtabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir