Bu makalenin içeriği eğirdir gölü isparta tartışacak. eğirdir gölü isparta hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Eğirdir Gölü / Isparta makalesinde oneofakindbnb.com ile eğirdir gölü isparta’yi keşfedelim.

Eğirdir Gölü / Isparta en iyi eğirdir gölü isparta ile ilgili genel bilgiler

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu oneofakindbnb.com web sitesinde, kendiniz için daha değerli anlayış için eğirdir gölü isparta dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com sayfasında, sizin için her gün her gün yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, En eksiksiz bilgiyi size getirmeyi umuyoruz, Kullanıcıların internetteki bilgileri olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler eğirdir gölü isparta

Isparta Eğirdir’de bulunan Eğirdir Gölü’nün en önemli özelliklerinden bir diğeri de denizle bağlantısıdır. Kovada kanalı ile Kovada Gölü’ne gelen sular, Kovada Vadisi’nden Aksu Çayı’na ve oradan da karstik yollarla Akdeniz’e deşarj edilmektedir. Eğirdir Gölü çöküntüsünün, bolluk dönemlerindeki karstik olaylar sonucu oluştuğu ve bu dönemde su ile dolduğu belirtilmiştir. Göl depresyonunun tektonik kökeni, Neojen’den sonra gelişen su birikimi. Holosen’de büyük bir polyenin çökmesi sonucu ortaya çıktığını ve göldeki küçük adaların bunun kanıtı olduğunu söylüyor. Anadolu’nun antik iklimi ile birleşince, Eğirdir dahil bölgedeki büyük su kütleleri, bol göller olarak gruplandırılmıştır. Eğirdir Gölü’nü çevreleyen yamaçlar en azından Orta-Üst Pliyosen öncesinde oluşturulduğunda, kaynağı Gölcük maar volkanizması olan moloz tülünün kolüvyon konileri içinde yer alması mümkündür. #egirdir #egirdirgölü #herkesbakarcoğrafyacıgörur 🌎

Bazı görüntüler eğirdir gölü isparta hakkındaki bilgilerle ilgilidir

Eğirdir Gölü / Isparta
Eğirdir Gölü / Isparta

Okuduğunuz Eğirdir Gölü / Isparta hakkında bilgi görüntülemenin yanı sıra, Ardından, aşağıdaki her gün Oneofakindbnb güncelleyen diğer bilgileri arayabilirsiniz.

Daha fazlasını burada görün

eğirdir gölü isparta ile ilgili anahtar kelimeler

#Eğirdir #Gölü #Isparta.

[vid_tags].

Eğirdir Gölü / Isparta.

eğirdir gölü isparta.

eğirdir gölü isparta içeriğiyle One Of A Kind Bed & Breakfast ‘ın sağladığı içerikle, size değerler getireceğini umarak daha fazla yeni bilgi ve bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Oneofakindbnb eğirdir gölü isparta hakkında bilgi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir