Bu makale cennet cehennem obrukları netleştirecek. cennet cehennem obrukları hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem makalesinde oneofakindbnb ile cennet cehennem obrukları hakkında bilgi edinelim.

Yeni güncellenen Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem içindeki cennet cehennem obrukları ile ilgili içeriğe genel bakış

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesiyle, kendiniz için daha yararlı anlayış için cennet cehennem obrukları dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için her gün yeni ve doğru bilgileri her zaman güncelliyoruz, Size en iyi değeri getirme arzusuyla, İnternette bilgileri en doğru şekilde yakalayabilmenize yardımcı olur.

cennet cehennem obrukları ile ilgili içerik

Creepy Hell Pitcher’daki cam terasta yürürken gerçekten tüylerimiz diken diken oldu. Büyük bir heyecan yaşadık. Mersin Serisi 2. bölümü ile karşınızdayız. Cennet ve Cehennem Çukurları Bir yeraltı akıntısının neden olduğu kimyasal erozyon nedeniyle tavanın çökmesi sonucu oluşmuştur. Cennet Sürahi Cehennem çukurunun yaklaşık 200 m güneybatısında yer alan Cennet Sürahi, yaklaşık 135 m derinliğindedir. Bu da Miyosen döneminde oluşan sığ denizel kireçtaşı tabakalarında karstik süreçler sonucu oluşan bir çöküntü düdenidir (Cehennem Sürahisi de öyle). Çukurun kuzey yamacı oldukça diktir. Mağara, kapalı bir karstik mağara sistemindeki bir galerinin tavanının çökmesiyle gelişmiştir. Yeraltı deresi de diyebileceğimiz bu sistem günümüzde de faaliyetini sürdürmekte ve dere yolu üzerinde oluşan Cehennem çukurunun zemin yüzeyinin altından geçmektedir. Narlıkuyu karasının derinliklerinden Akdeniz’e karstik kaynaklar şeklinde karışır. Çukurun dibine inen merdivenin bitişiğinde Helenistik Zeus Tapınağı yer alır. Merdivenli yolun da bu döneme ait olduğu düşünülmektedir. Çukurun dibine kolayca inilebilir. Bu yüzeyin yerle temas noktasında yer altından geçen derenin sesleri rahatlıkla duyulabilir. Aşağıya inmeden hemen önce, yukarı çıkan bir asansör var. Cehennem Çukuru Yaklaşık 110 m derinliğindeki Cehennem Çukuru, yine karstik bir yeraltı deresinin açtığı bir yeraltı mağara sistemi tavanının aşınması ve çökmesi sonucu oluşmuş ve Cennet Sürahi’nin oluşmasına neden olmuştur. Çukurun dibinden batıda Cennet Sürahi’nin altından geçen bir yeraltı deresi geçmektedir. Cehennem çukurunun kenarları içbükey ve Cennet çukuruna göre daha dar ve dik olduğu için tabanına inmek mümkün değildir. Referanslar ^ DOĞANAY, H. 2005, Genel Fiziki Coğrafya, Pegem Yayınları ^ ERİNÇ, S. 2001, Jeomorfoloji II, Der Yayınları #mersin,#paradisex,#mediterranean,#travel,#obruk,#çukur,#cehennemçukuru Mersin 1. Kısım Bunlar İzlemeyenler ilk olarak Kanlı Divane Antik Kenti Bölüm 1 videomuzu izleyebilirler. Geçen haftaki videomuzun linki 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 TAKİP ETMEYE DEVAM ET. DOĞA SEVERLER GEZGİNLER Yeni içeriğimi takip etmek için; Diğer gezi videolarım için; En çok hoşuma gidenler: Sponsorluk ve işbirliği için: irfantemen16@gmail.com.

cennet cehennem obrukları içeriği ile ilgili resimler

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem
Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem

Öğrendiğiniz Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, O zaman One Of A Kind Bed & Breakfast her gün aşağıda yayınladığı birçok konuya bakabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

cennet cehennem obrukları ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Cennet #Cehennem #Obrukları #2Bölüm #MERSİN39İ #GEZMEYE #DEVAM #EDİYORUZ #mersin #cennetcehennem.

mersin,cennet cehennem obrukları,cennet cehennem mağarası,tarih,kültür,gezi,kültür gezisi,akdeniz,doğa,doğa gezisi,çöküntü,çukur,meryem ana kilisesi,silifke,mersin gezilecek yerler.

Cennet Cehennem Obrukları -2.Bölüm- (MERSİN'İ GEZMEYE DEVAM EDİYORUZ) #mersin #cennetcehennem.

cennet cehennem obrukları.

cennet cehennem obrukları içeriğiyle Oneofakindbnb ‘ın sağladığı içerikle, size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. Oneofakindbnb cennet cehennem obrukları hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Komser Celil diyor ki:

  Ustam aranızdaki sohbetler çok keyifli. Her detayı zaten anlatmışsın merak edene sadece seni izleyip gitmek kalmış. Göbek konusu önemli ona dikkat :))

 2. Zeliha Aydın diyor ki:

  Burayı yıllardır merak ediyorum.Ama çok yorucu sanırım aşağıya inip tekrar çıkması.enteresanmış gerçekten.ben de sona kadar gidemezdim herhalde.

 3. Knitting Crochet diyor ki:

  Mersine gittim ama buraya gitmeyi çok istedim . çok merak ediyordum . nasip olmadı yaz tatilinde ilk fırsatta ziyaret etmeyi düşünüyorum .

 4. mustafa temen diyor ki:

  Çok merak ettiğim bir yer. Birgün gidip görmek nasip olur inşallah. Şimdilik sizin çekimlerinizle avunalım bakalım. 😂

 5. Necdet Koçyiğit diyor ki:

  Memleket kazan, siz kepçe..
  Ne gezdiniz be arkadaşlar..
  Bu videolarla bizlerinde de aydınlattın.. Çok iyi oldu.. 👍
  Bence şimdiden gelecek senenin gezi planlarını yapmaya başlayın.. 👍 🤗

 6. Hanife Hata diyor ki:

  Buraya çok sıcakta gitmiştim sadece cehennem gezip çıktım. Şuan içim sızladı ne kadar güzelmiş bende canlı canlı görmek isterdim

 7. RENKLİ AİLEM diyor ki:

  Zor gözüküyor evet ama keşke obruğun en sonuna girseydiniz. Acayip merak ettim gider kesin dedim gitmediniz yaaa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir