Makalenin içeriği aperol ile ilgili olacaktır. aperol hakkında bilgi ediniyorsanız, bu Campari vs Aperol: What's the Difference? makalesinde oneofakindbnb.com ile aperol’yi keşfedelim.

Campari vs Aperol: What's the Difference? bölümünde aperol ile ilgili en alakalı bilgileri özetleyin

Aşağıdaki videoyu izleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için daha yararlı verilere sahip olmak için aperol dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı değere hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internette mümkün olduğunca çabuk düşünme ekleyebilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili bazı içerikler aperol

Campari ve Aperol arasındaki farkı soran çok sayıda istek alıyoruz. Chris, her birinin benzersiz özelliklerini, bunların kokteyllerde ne zaman ve nasıl kullanılacağını inceliyor ve her biri için 1 tarif gösteriyor. SPOILER: Campari lezzet açısından daha cesur, Aperol ise daha fazla şekerle daha hafif. Campari ve Aperol: Gran Classico ve Cappelletti’nin zanaat versiyonları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bonus bölümüne uğrayın! Bölümler 0:00 Giriş 0:58 Malzemeler, Benzerlikler ve Farklılıklar 3:13 Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır 5:21 2 Tarif 6:10 Bonus: Gran Classico & Cappelletti

aperol içeriği ile ilgili bazı resimler

Campari vs Aperol: What's the Difference?
Campari vs Aperol: What's the Difference?

Öğrendiğiniz Campari vs Aperol: What's the Difference? hakkındaki içeriği okumanın yanı sıra, Ardından One Of A Kind Bed & Breakfast her gün aşağıda yayınladığı daha fazla içerik arayabilirsiniz.

Daha fazlasını görün

aperol ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#Campari #Aperol #What39s #Difference.

[vid_tags].

Campari vs Aperol: What's the Difference?.

aperol.

Oneofakindbnb ‘ın sağladığı aperol bilgisiyle, size değerli getireceğini umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com aperol hakkındaki makaleyi takip ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Jakub Cygan diyor ki:

  Hi, thanks for the good informative video, just some friendly advice: I know it's en vogue in vlogs to leave some "bloopers" in the video, but honestly, unless those cutaways are in any form entertaining, they become rather annoying to watch (like ones voice cracking due to a dry throat. who cares.), leave only those in that are really funny or bring additional interesting info

 2. Katie O'B diyor ki:

  thank you for this I’ll try Gran Classico. Thank you for letting us know that the others naturally flavored with Carmine as well. I look forward to trying them I’m very allergic to Campari & Aperol & they’re so tasty.

 3. Gabriele Pastore diyor ki:

  “Select” is another great option for Spritz and my personal favorite. I feel like it has more bitter/sweet balance than both Campari and Aperol. Spritz with Select is 99% of the times found in Venice, or places that want to offer something uniquely Venetian anywhere else.

 4. M. M. diyor ki:

  I just tried my first Negroni that my bartender friend made for me. He has a big fat book about the history of various cocktails and their ingredients. Coincidentally my sister recently moved to Italy. She suggested I try the Campari Spritz and the Aperol Spritz, and then let her know what I think. But this video was a great introduction!

 5. L Jackman diyor ki:

  I'm either going to try an aperol campari or get a bottle of Gran Classico. I'm a vegan which means Campari sadly isn't an option, so I've never been able to try a Negroni

 6. Barça Brothers diyor ki:

  That other bottle you have in the background Cappelletti is really good I did a blind tasting at a party 🎉 and people really love it specially girls 🥰

 7. J CH diyor ki:

  Wow. Great content, lighting, editing, and b- roll. One suggestion, for what it's worth.

  The pacing seems slow. Maybe refine the content, or at least edit it faster (or ramp to 105+%)

  You're doing great! Maybe speak some more from your diaphragm. I used to constantly get vocal fry when presenting/speaking. I think getting more out of your voice will help engagement!

  Cheers! 🍻

 8. P. C. diyor ki:

  Campari and I go way back, my favorite since the mid 80s. I grew up in Germany, where Italians have restaurants in every town. Love that bitter taste of Campari! When I was younger, I would drink it with orange juice. Now I prefer it with soda (not that I drink it that often).

 9. Spider diyor ki:

  I gave you a thumbs up for the breakdown on the Campari and Aperol but you lost me with the 2 cocktails you showcased?? You would have been solid doing an Campari/Aperol gin and tonic or a Negroni cocktail, but Cheers🥃🙏

 10. pexxos1 diyor ki:

  Why would you refer to ANY Italian liqueur as "Presbyterian?" I will call a priest and exorcise any and all Calvinist tendencies in that cocktail.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir