Bu makale kestane şekeri yapılışı hakkında netlik kazandıracak. kestane şekeri yapılışı hakkında bilgi ediniyorsanız, bu BURSA'NIN KESTANESİ OKKA ÇEKER BEŞ TANESİ / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR ? makalesinde kestane şekeri yapılışı hakkında bilgi edinelim.

BURSA'NIN KESTANESİ OKKA ÇEKER BEŞ TANESİ / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR ? içindeki kestane şekeri yapılışı ile ilgili içeriğe ayrıntılı olarak genel bakış

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için daha değerli verilere sahip olmak için kestane şekeri yapılışı dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Size en ayrıntılı bilgiye katkıda bulunmayı umuyoruz, İnternetteki haberi mümkün olduğunca çabuk kavrayabilmenize yardımcı olur.

kestane şekeri yapılışı ile ilgili birkaç açıklama

Gaziantep’ten herkese selamlar! Kanalıma ve mutfağıma hoş geldiniz. Kanalımda her hafta 3 yeni tarif yayınlıyorum, önceliğim istediğiniz tarifleri yapıp yayınlarken biz mevsime ve şartlara uygun tarifler yayınlıyoruz. Size yardımcı oluyorum, bazı şeyler yüzde yüz olmasa da, en yakın olanı yakalamak, ailenizle keyifli bir öğle veya akşam yemeği yemenizi sağlamak, dediklerimi yaparsanız bunu başarabilirsiniz. Evde son günlerin en çok istenen tarifini sizler için yaptık ve paylaştık. Bursa’nın meşhur kestane şekerinden ev şartlarında zor da olsa güzel bir sonuç aldık. Ama uğraşmaya değer mi diye sorarsanız bence değmez. Hazır kestane şekeri ile aynı fiyattadır. hhaksu793@gmail.com #Bursa #Kestaneşekeri #Yöresel lezzetler BURSA’NIN KESTANE BEŞİ OKKA ÇEKER / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR? Gerekli malzemeler; Kestane ( 1 Kg ) 2 Su Bardak Pudra Şekeri ( 360 Gr ) 4 Bardak Su ( 800 ml ) Bir Dilim Limon YouTube 👇👇👇 INSTAGRAM 👇👇👇 FACEBOOK 👇👇👇 TWITTER 👇👇👇 .

kestane şekeri yapılışı içeriği ile ilgili bazı fotoğraflar

BURSA'NIN KESTANESİ OKKA ÇEKER BEŞ TANESİ / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR ?
BURSA'NIN KESTANESİ OKKA ÇEKER BEŞ TANESİ / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR ?

Okuduğunuz BURSA'NIN KESTANESİ OKKA ÇEKER BEŞ TANESİ / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR ? hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, O zaman Oneofakindbnb her gün hemen aşağıda yayınladığı diğer makaleleri arayabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

kestane şekeri yapılışı ile ilgili bazı anahtar kelimeler

#BURSA39NIN #KESTANESİ #OKKA #ÇEKER #BEŞ #TANESİ #EVDE #KESTANE #ŞEKERİ #NASIL #YAPILIR.

bursa kestane şekeri,bursa,kestanesi,kestane şekeri tarifi,kestane şekeri nasıl yapılır,evde kestane şekeri tarifi,yöresel lezzetler,türkiye,gaziantep,harun aksu,kestane,tatlı,tatlı tarifleri,şerbetli tatlılar,dessert.

BURSA'NIN KESTANESİ OKKA ÇEKER BEŞ TANESİ / EVDE KESTANE ŞEKERİ NASIL YAPILIR ?.

kestane şekeri yapılışı.

kestane şekeri yapılışı içeriğiyle oneofakindbnb.com ‘ın size verdiği içerikle, sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. kestane şekeri yapılışı hakkındaki makaleyi One Of A Kind Bed & Breakfast ile izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Mustafa Pak diyor ki:

  Sicakken soyarsaniz icindeki kabuguyla beraber cabucak cikar soguksuda yiyar veya sogutursaniz bosuna kendinizi yorar goruntusu ude bozarsiniz ,,,

 2. Nihat Akin diyor ki:

  1- ilk haşlamadan önce kestaneleri soğuk suda 12 saat bekleyeceksin.
  2- 1 kilonun tamamını değil 250 gramlık 4 seferde (4 kişi temizlemede 1 kilo olabilir.
  3- ilk haşlama 15 dakika değil Su kaynadıktan sonra 5 dakika olacak ve hemen sıcak suyunu döküp soğuk su koyacaksın ki elin yanmasın.
  4- çabucak soymak gerekir iç kabuk daha kolay ayrılır. İnatçı kabuk damarları için 2 numara bir şişin ucunu kullanın daha kolay ayrılır kestane henüz biraz daha sert olduğu için esner ve parçalanmaz.
  Bakın çabucak temizlediniz. Sonrasını bildiğiniz gibi yapın.

 3. Sinan Ozlu diyor ki:

  Merhaba, elinize saglik, tesekkur ederim. Yaptim, cok guzel oldu. Iki sorum var:
  1- Dibinde beyaz camur gibi bir tortu oldu iki gun sonra. Limon koymadim. O yuzden mi acaba?
  2- Curuk kestane nasil anlasilir yarmadan?
  Tesekkurler.

 4. Sibel Kaynak diyor ki:

  Elinize saglik fakat isinizi zorlastiriyorsunuz kestane soguk suya tutulmaz aksine sicak suda birakarak soyulur ben oyle yapiyorum aninda soyulur

 5. MS diyor ki:

  Azərbaycandan selamlar az önce duydum kestane şekeri olduğunu kestaneni normaldede çok seviyorum kesinlikle deneyeceğim teşekkürler

 6. Can Şengül diyor ki:

  Nasıl yapılıyor diye merak edip izledim. Şekerin içine işlemesi için bence şerbeti ile düdüklü tencerede pişirilmesi gerekiyor.

 7. süleyman Susuz diyor ki:

  Bursa'dan az önce aldım kilosu 100 lira kestane cinsine göre fiyatı artıyor sizin yaptığınız kestaneyi kimbilir kaç lira gereksiz pahalı bir şey bence evde yapmak daha mantıklı

 8. Sümeyra Parlak diyor ki:

  Yeni karşılaştım kanalınızla ne kadar hoş doğal açıksözlüsünüz. Devam edeceğim izlemeye hayırlı işler şefim

 9. Selman-ı Farisi diyor ki:

  Sıcak iken soymayı denemiş olsaydınız iç kabuğu da rahat soyulurdu ama buna rağmen zor soyuluyorsa çin kestanesi olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir