Türkiye’de yaz tatili için öncelikli destinasyonlardan biri Bodrum’dur. Şehrin nefes kesici güzellikteki masmavi koyları, şehrin en önemli cazibe merkezlerinden biridir. Bu nedenle, Bodrum koyları hakkında bilinmesi gereken her şeyi öğrenebileceğiniz Bodrum Koyları – Bodrum’un En İyi 10 Koyu adlı detaylı bir yazı yazdım.

Kargıcak Koyu

İki kilometrelik engebeli ve zorlu bir yolun sonunda kendinizi cennete girmiş gibi hissedeceğiniz yerlerden biri de Kargıcak Koyu. “Vay canına dostum, biz bu yolda nerede yanlış yaptık?” diye düşünebileceğiniz yerlerden geçebileceğiniz konusunda şimdiden uyarmalıyım. Ancak yolun sonundaki manzaranın çok güzel olduğuna inanıyorum.

Eskiden buraya teknelerle geziler planlandığı için koyun dışkısından geçmek eskiden imkansızdı. Ne yazık ki, bireyler sıklıkla iyi şeyleri mahvederler. Ancak tekne maceraları bilinmeyen nedenlerle durma noktasına geldi. Böylece köy tamamen ıssız hale döndü. Bu, bence, zevk alan bireyler için idealdir.

Buraya yiyecek içecek bir şeylre getirip serin suları tadını çıkarmak, kumsalında uzun sohbetlere dalmak ne kadar keyifli anlatamam ama bunu tecrübe etmenizi mutlaka tavsiye ederim.

Peksimet

Peksimet işletmelerin pek de fazla olmadığı ve çoğu insanın belkşi de güzelliğini farketmediği yerlerden biri. Birkaç tane sahil kenarında bulunan mekanıyla canlanan Peksimet belediyenin işlettiği yerlerden biri.

Şezlonglar ücretsiz bu mükemmel tabi ama maalesef işletme içinde kabin , tuvalet gibi denizden sonra ihtiyaç duyacağınız alanlar bulunmuyor.

Kargıcak Koyu’nu tercih etmenizin sebepleri arasında suyunun ılık olması ve akşam gün batımının güzel manzaralar sunması olduğunu söyleyebilirim.

Torba

Yemyeşil ormanlara yaslanıp havanın tadını çıkarabileceğiniz noktalardan biri de Bodrum’un ender ormanlık alanlarından Torba. Aktörler ve yazarlar, bu çaptaki bir mekana yakışır şekilde burayı kendi evleri haline getirdiler.

Gördüğünüz gibi bu lokasyonun değeri anlaşılmaya başladı ama merak etmeyin hala tevazuunu koruyan lokasyonlardan biri.

Deniz kayalık ve son derece temiz olduğu için kendinizi bu sulara bırakmanın zevkine doyamıyorsunuz. Ayrıca Torba büyük bir şehir. Sonuç olarak güne lezzetli bir kahvaltı ile başlayabilir ve Torba’yı gerçekten takdir edebilirsiniz.

Cennet Koyu

Bodrum’un en bilinen ve bilinen koylarından biri olan Cennet Koyu, adının hakkını sonuna kadar veren sitelerden biridir. Koyun erişilebilirliğinin bir başka faydası da enfes olarak nitelendirilebilecek bir güzelliğe erişim sunmasıdır.

Bu yerin doğasını kelimelere dökmek için mücadele ediyorum. Sizi adeta hayrete düşüren bir doğa harikasının huzurundasınız, bu yüzden tarif etmenin gerçekten zor olduğunu söylediğimde bana güvenin. Dünyamızın ne kadar harika olduğunu gerçekten takdir etmek için ormanlık alanlarda uzun yürüyüşler yapmalı ve zengin ağaçların masmavi atmosferine girmelisiniz.

Akvaryum Koyu

Yarımadayı dolaşıp suyun sesini dinleyerek yapabileceğiniz Akvaryum Koyu’na yürümek ise bambaşka bir keyif. Çünkü koya gelmeden önce kendine özgü güzellikteki birçok koya girebilirsiniz. Akvaryum Koyu’na vardığınızda nefesiniz kesiliyor. çünkü bu ayrı bir bakış açısı.

Bitez

Gümbet, Bitez Koyu’nun önünde yer almaktadır. Geniş kumsalı ile koy adeta bir yarım ayı andırıyor. Ayrıca Bodrum şehir merkezinden de oldukça kolay ulaşılabilen koya gezi tekneleri kalkmaktadır.

Ayrıca Bitez Koyu, Bodrum’un en sevilen koylarından biri ve sörfçüler için en iyi yerlerden biri. Gezilmesi gereken yerler arasında kıyıdaki balık lokantaları da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir