Bu makalenin içeriği ayasofya müzesi hakkında bilgi hakkındaki tartışmayı güncelleyecektir. ayasofya müzesi hakkında bilgi ile ilgileniyorsanız, bu Ayasofya’nın Tarihi Geçmişi Kilise, Camii ve Müze makalesinde One Of A Kind Bed & Breakfast ile ayasofya müzesi hakkında bilgi hakkında bilgi edinelim.

ayasofya müzesi hakkında bilgi ile ilgili bilgileri en ayrıntılı şekilde Ayasofya’nın Tarihi Geçmişi Kilise, Camii ve Müze özetleyin

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, kendiniz için daha yararlı veriler için ayasofya müzesi hakkında bilgi dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en ayrıntılı bilgiye hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internette haberleri mümkün olduğunca çabuk yakalayabilmelerine yardımcı olun.

Konuyla ilgili açıklamalar ayasofya müzesi hakkında bilgi

Bizans İmparatorluğu olarak da bilinen Doğu Roma İmparatorluğu tarafından İstanbul’da yaptırılan Ayasofya kilisesi, aynı yerde üç kez inşa edilmiş bir yapıdır. Mimarisi, görkemi ve büyüklüğü ile dünya mimarlık tarihinin günümüze kadar gelen en önemli eserleri arasında yer almaktadır. Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmed’in 1453’te İstanbul’u fethinden sonra camiye çevrilmiş ve 1453’ten 1930’a kadar cami olarak kullanılmıştır. 1 Şubat 1935’te Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ve Bakanlar Kurulu kararı ile, Ayasofya müze haline getirilerek yerli ve yabancı ziyaretçilere müze olarak açılmıştır. 1935 yılından bu yana müze olan Ayasofya, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Kanala Abone Ol — Instagram Hesabım : Web Sitem: Ayasofya tarihi hakkında bilgi veren sesli anlatımlı bir videodur. Müzik: Hava Prelüdü – Kevin MacLeod.

Bazı görüntüler ayasofya müzesi hakkında bilgi ‘in içeriği ile ilgilidir

Ayasofya’nın Tarihi Geçmişi Kilise, Camii ve Müze

Okuduğunuz Ayasofya’nın Tarihi Geçmişi Kilise, Camii ve Müze hakkında haberleri bulmanın yanı sıra, O zaman Oneofakindbnb her gün hemen aşağıda yayınlayan diğer makaleleri keşfedebilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

ayasofya müzesi hakkında bilgi ile ilgili öneriler

#Ayasofyanın #Tarihi #Geçmişi #Kilise #Camii #Müze.

ayasofya,ayasofya ezan,ayasofya ezan sesi,ayasofya ezan okundu,ayasofya belgeseli,ayasofya camii,ayasofya cami,ayasofya kilisesi,ayasofya kilise olsun,ayasofya tarihi,ayasofya yeraltı,ayasofya yapılışı,mega yapılar Ayasofya,ayasofya gizemleri,ayasofya gerçeği,ayasofya neden müze oldu,istanbul ayasofya,ibadet yeri,ibadethane,dini bina,ayasofya 2020,ayasofya müze,ayasofya namaz,24 temmuz 2020 ayasofya,ayasofya cami oluyor.

Ayasofya’nın Tarihi Geçmişi Kilise, Camii ve Müze.

ayasofya müzesi hakkında bilgi.

ayasofya müzesi hakkında bilgi içeriğiyle One Of A Kind Bed & Breakfast güncellemelerinin size değer getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. Oneofakindbnb ayasofya müzesi hakkında bilgi hakkındaki makaleyi okuduğunuz için içtenlikle teşekkür ederim.

 1. Alican Akhan diyor ki:

  Göbeklitepe İnsanlık Tarihi Hakkındaki Bilinen Ezberleri Nasıl Değiştirdi? – Göbeklitepe Bölüm 1 https://www.youtube.com/watch?v=F0rzEzDpnnk

  Mahmut Yıldız Göbeklitepe’nin Bulunuşunu Anlatıyor – Göbeklitepe Bölüm 2

  https://www.youtube.com/watch?v=eIyVELeNxx8

  Göbeklitepe Arkeolojik Alanı 1 – Göbeklitepe Bölüm 3

  https://www.youtube.com/watch?v=YFhnw9qP7V8

  Göbeklitepe Arkeolojik Alanı 2 – Göbeklitepe Bölüm 4 https://www.youtube.com/watch?v=f38LgZPUEOQ

 2. ckpm dönmez diyor ki:

  Dünya mirası olan kiliseyi FSM camiye çevirmiş nedir bunun adı bizim camimizi kiliseye çevirseler. Ne yaparız ??? Şimdiki zihniyet aynı kafada gidiyor tekrar camiye döndü

 3. gün gün diyor ki:

  Önce diyanet başkanıyla klise açılıyo sonra çok köklü ta roma imparatorluğuna dayalı bi yapıyı camiye çevirmek hiç politik olmadını düçünüyorum .dünyaya bu şekilde kafa tutamayız esata da süre verip idlipten çık dedik orda sonuç nekadar ar olduysa batıya dönüp hazırlık sız kafa tutma hiç politk dil hemde hiç

 4. Tryin’ diyor ki:

  Jastiniyanos dediğin imparatorun adı Jüstinyen diye okunuyor kardeşim. Konstantin'i de yanlış telafuz etmişsin bir yerde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir