ayasofya kilise hali bu makalede ele alınacaktır. ayasofya kilise hali arıyorsanız, bu Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi makalesinde oneofakindbnb ile ayasofya kilise hali’yi keşfedelim.

Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi içindeki ayasofya kilise hali ile ilgili içeriğin ayrıntılı özeti

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu oneofakindbnb.com web sitesiyle, kendiniz için daha değerli verilere sahip olmak için ayasofya kilise hali dışında başka bilgiler ekleyebilirsiniz. oneofakindbnb.com web sitesinde her zaman sizin için her gün yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en eksiksiz değeri sunmayı umuyoruz, İnternetteki haberi en doğru şekilde kavrayabilmenize yardımcı olun.

Bazı açıklamalar konuyla ilgilidir ayasofya kilise hali

Dünyanın en sembolik yapılarından biri olan Ayasofya, statüsünde arzu edilen değişiklikle bir kez daha gündemde. 1934 yılından bu yana müze olarak hizmet veren yapının statüsünün değişmesi için Danıştay kararı kapı aralayabilir. Peki, yaklaşık 1500 yıldır ayakta duran bu tapınak nasıldı, nasıldı? 1500 yıllık tarihi boyunca el mi değiştirdi? Politikacılar neden periyodik olarak Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesini gündeme getiriyor? Türkiye’de halk camiye çevrilmesine nasıl bakıyor? Sanat tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz, Prof. Altınbaş Üniversitesi’nin tarihsel boyutunu anlattı. Ahmet Kasım Han siyasi boyutunu, Hürriyet Daily News Ankara Temsilcisi Serkan Demirtaş ise uluslararası boyutunu anlatıyor. Video: Aylin Yazan & Esra Yalçınalp BBC Türkçe web sitesi: Facebook: Twitter: Instagram: .

ayasofya kilise hali hakkındaki bilgilerle ilgili bazı fotoğraflar

Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze - 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi
Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi

Görüntülediğiniz Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi hakkındaki içeriği görüntülemenin yanı sıra, Ardından, oneofakindbnb.com ‘nin hemen aşağıda yayınladığı diğer içeriği okuyabilirsiniz.

Daha fazlasını burada görün

ayasofya kilise hali ile ilgili birkaç anahtar kelime

#Ayasofya #tartışması #Kilise #cami #müze #yıllık #tarihi #siyasi #önemi.

ayasofya,Ayasofya müzesi,ayasofya fetih suresi,ayasofya camii,ayasofya neden açılmıyor,ayasofya belgeseli,ayasofya neden müze oldu,ayasofya açılacakmı,ayasofya açılıyor mu,Ayasofya cami olacak mı,Danıştay Ayasofya kararı,erdoğan ayasofya,önce Sultanahmet’i doldurun,meral Akşener ayasofya,erdoğan Ayasofya konuşması,Istanbul’un fethi,Ayasofya hat levhası,Ayasofya mozaikleri,Ayasofya önemi,zoe ayasofya,ayasofya tabelası,yunanistan ayasofya,ayasofya kararı.

Ayasofya tartışması: Kilise, cami ve müze – 1500 yıllık tarihi ve siyasi önemi.

ayasofya kilise hali.

ayasofya kilise hali içeriğiyle One Of A Kind Bed & Breakfast ‘ın size verdiği içerikle, size değerli getirmeyi umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com ayasofya kilise hali hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Murat Danışan diyor ki:

  1950den bu yana safha safha islama geçiş başladı ve safha safha osmanlı geri geliyor.. bundan 10 sene sonra göreceksiniz daha ne adımlar atılacak

 2. Jack Parker diyor ki:

  Erdogan bunu Müslümanlık ve fatih sultan Mehmet adına yaptıysa büyük saygı duyarım ancak oy toplamak niyetiyle yaptıysa ,işte o zaman başka….

 3. Jack Parker diyor ki:

  Yunaninlilar ne hakla tepki gösterdiler açıkçası şaşırıyorum, çünkü onlar onlarca camiyi kapattılar veya talan ettiler en azından türkiye onlar gibi saygısızlık yapıp kiliseleri kapatmadı ✌

 4. Sultan Yıldırım diyor ki:

  Eskiden kiliseydi müslümanlarin lideri Fatih Sultan Mehmet Han İstanbulu feth edince cami oldu. Her kim ki hem kilise hem cami derse bizden değildir. Ey hristiyan aleminin canileri çekin ellerinizi İslam'dan ve benden. Ahirette hesaplaşma var.

 5. Ahmet'le Değişik İşler diyor ki:

  Ayasofya hiç bir zaman müze olarak paspas niyetine kullanılmamalıydı. Müzeye dönüştürürken içindeki tüm seccadeler, mimberler ve hilaller çıkarıldı. Ama büyük ALLAH ve MUHAMMED yazan hat tablolarını da çıkarmak isteyeceklerinde kapıdan çıkaramadılar. O fethin simgesi ve Fatih Sultan Mehmet'in emaneti. Bunlar bizim değerlerimizi yok etmeye çalışıyorsa avuçlarını yalarlar

 6. Ferhat Yiğit diyor ki:

  BBC o girişte ki görüntüler ve Erdoğan ın kendi içinde çelişmesini koyduğun için teşekkür ediyorum… Görüp anlarlar umarım adam kendiyle çelişiyor.

 7. Emin diyor ki:

  Siyasal islam hareketi tam bir faciaya dönüştü ve adamlar gelecekte değişeceğine kesin gözüyle bakılan olası hükümete enkaz bırakma yarışına girdiler.

 8. Onur Ayboğa diyor ki:

  ülek ekonomısı yok hak hukuk yok adalet yok! fıkır ozgurlugu yok.. mıllet ac! kadınlar hayvalar olduruluyor! GUNDEM DEGISTIRMEK AMAC!!

 9. Athanasios Grivopoulos diyor ki:

  agia sofia is greek and orthodox but you seljuck mongols wake up!!! you make an islamistic country again,all your political party are extremistic or nationalist by using the islam…is a same for the muslim people this kind of acts…even kemal respect this…this monument is older then islam with 100 years do you realise this?..WAKE UP from the religion fanatism…there is no god to fight and kill his one creation of people(humanity) like any parrent with his bad kid also love him so wake up they just control you and keeping you analphabet and poor more then 1000 of years cant you see tha you are on the worst situation of this global?

 10. huseyin surer diyor ki:

  Öncelikle Hz Muhammed s.a.v gibi insanları tevhide davet ETMELIYIZ.ayasofya enson iş olmalı.insalar cehennemde yanmasın.Hz Adem a.s şeytana itaat etti cennetten kovuldu.dunyadada şeytan ve zürriyetine itaat edip cehennemde yanmamalıyız.ben herkesi hakimiyet ALLAH ındir hakkıdır görevine davet ediyorum.bizi yaratan rızıklandıran ALLAH a dönelim.şu dünyada esir çok müslüman var ALLAH yardım etsin.kiyamet yaklaştı arkadaşlar durum vahim

 11. Comrade Camarada diyor ki:

  Eee gidi……Bu kilise kendi kendine konuşuyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu kilise bazı insanlara her zaman gerçek kimliğini hatırlatacaktır. Her yerde çarmıhı görüyoruz, İsa ve Meriam.

 12. Filiz Tamer diyor ki:

  " Gördünüz Mü Bakın Ayasofya'ya Gelmediler,Bunlar Milliyetçi, Vatansever, Müslüman Değil, Emperyalistlerin, Hıristiyanların Uşağı " Söylemi Ile Kaybetmekte Olduğu Tabanı Konsolide Etme Planı !!!

 13. Adem Karaben diyor ki:

  Ayosofya açıldı herşey süper. Ekonomi batık tecavüz edilmeyen kadın çocuk hatta hayvan kalmadı.ülke batara gidiyor. Ama bu beyni sorgulamayı bilmeyen toplum boş işler peşindeler. Bokunuzda boğulun dediler ama siz boğulun bizde boğuluyoruz sizinle.allah belamızı vermiş daha. Ne olsun. İyi uykular sürü ruhlular

 14. Metehan Akıncı diyor ki:

  İslamcıların Ayasofya falan umrunda değil onların intikam almak istediği kişi ATATÜRK hazretleridir. Onun yaptığı, onun değiştirdiği her şeyi yok etmek için yavaş yavaş ilerleyecekler sırada ne var başkentin değişmesi mi ? Laikliğin imha edilmesi mi ? Türk isminin yok edilmesi mi ? Bu ülkede bütün görüşler safsatadır insanlar ikiye ayrılır; ATATÜRK'ü sevenler ve ATATÜRK düşmanları..

  Yoksa Ayasofya bizim devletimizin bir malıdır ister Müze olur ister Cami olur cidden önemi yok. Önemli olan o yapının ilelebet TÜRK ırkına ve devletine ait olmasıdır..

 15. Nevzat Onur diyor ki:

  Tamam da şimdi o mozaikler, çizimler ne olacak peki? Camiilerde suret bulunması dinen yasak. Üzerine fayans mı örecekler? Yoksa çimentoyla mı kaplayacaklar? Ayrıca endülüslerin katedrale çevirilen gırnata camii bu olay için saçma bir argüman. İçinde bulunduğunuz dönemle o dönemleri kıyaslamak salakça.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir