Bu makale denizcilik sertifikası hakkında tartışma sağlayacaktır. ADB ve KMT Online Nasıl Alınır?

ADB Sınavı Artık Online!

Şimdi aşağıdaki videoyu izleyin

Bu One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, kendiniz için daha değerli anlayış için denizcilik sertifikası dışındaki bilgileri güncelleyebilirsiniz. One Of A Kind Bed & Breakfast web sitesinde, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içerik yayınlıyoruz, Sizin için en doğru bilgiyi sağlamayı umuyoruz, Kullanıcıların internetteki haberleri en doğru şekilde kavrayabilmelerine yardımcı olun.

denizcilik sertifikası ile ilgili içerik

Herkese merhaba! ADB ve KMT Sınavı artık çevrimiçi! Yani Amatör Denizcilik Sertifikası ve Kısa Menzilli Telsiz Operatörü Sertifikası eğitimini ve sınavını internet üzerinden online olarak tamamlıyorsunuz! Testi bu videoda canlı yaptım 🙂 sonucu görmek için videoya geçelim! Böylece Denizcilik Genel Müdürlüğü, Ağustos ayı itibarıyla Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Menzil Telsiz Operatörü Belgesi için yeni ve çok başarılı bir uygulama başlattı. Sınav platformu linki; Sınavı başarıyla tamamlayanlar, sistem tarafından kendilerine iletilen belge ücretini ödedikten sonra sertifikalarını sistem üzerinden alabilecekler. Kartlarını fiziki olarak satın almak isteyenler, “Kart Basım Merkezleri” listesindeki herhangi bir “Liman Başkanlığı”na giderek kartlarını alabilecekler. Sınavda başarısız olanlar 7 gün sonra tekrar sınava başvurabilirler. Eğitimi takip eden bir ay içinde sınavı başarıyla tamamlamayan adaylar geçersiz sayılacaktır. Selamlar ben Emre. Hayat suyla başlar, suyla devam eder, susuz olmaz. Suyun hayatımda büyük bir yeri var. Bugüne kadar su ile ilgili her şeyin yanındaydım. Çocukken kayıkla kürek çekmekle başlayan su serüvenim, büyüdükçe balıkçılık, rüzgar sörfü, yelken, kürek, dalış, yarışçı olarak yüzmeye dönüştü. Şimdi onları daha fazla insanla paylaşma zamanı. Yaşama sebebimiz Su ise; Sudan Sebeplerine Hoş Geldiniz 😊 Linkler; instagram: .

Bazı fotoğraflar denizcilik sertifikası hakkındaki bilgilerle ilgilidir

ADB Sınavı Artık Online! | ADB ve KMT Online Nasıl Alınır? | Videoda Sınavı Geçtim
ADB Sınavı Artık Online! | ADB ve KMT Online Nasıl Alınır? | Videoda Sınavı Geçtim

Videoda Sınavı Geçtim hakkında bilgi okumanın yanı sıra, O zaman Oneofakindbnb her gün hemen aşağıda yayınladığı daha fazla içerik arayabilirsiniz.

Daha fazla haberi burada görün

denizcilik sertifikası ile ilgili bazı öneriler

#ADB #Sınavı #Artık #Online #ADB #KMT #Online #Nasıl #Alınır #Videoda #Sınavı #Geçtim.

tekne,tekne sahibi olmak,tekne fiyatları,tekne tatili,tekne turu,tekne inceleme,tekne bakımı,tekne nasıl kullanılır,yelkenli tekne,yelkenli,teknede yaşam,balık videoları,balık avı,tekne almak için gereken belgeler,tekne almak istiyorum,tekne kiralama,kiralik tekne fiyatları,tekne kiraladık,adb,adb nasıl alınır,motoryat,motoryat inceleme,deplasman,teknelerde deplasman,sudan sebepler,marina fiyatları,amatör denizcilik belgesi nasıl alınır,kmt.

ADB Sınavı Artık Online! | ADB ve KMT Online Nasıl Alınır? | Videoda Sınavı Geçtim.

denizcilik sertifikası.

denizcilik sertifikası içeriğiyle oneofakindbnb.com ‘ın size verdiği içerikle, size değerli olacağını umarak daha fazla bilgiye ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.. oneofakindbnb.com denizcilik sertifikası hakkında bilgi izlediğiniz için samimi teşekkürler.

 1. Çağatay CAN diyor ki:

  19:23 Bu ekranda artık "Kart Basım İşlemine Git" kısmına tıkladığınızda Amatör Denizci Belgenizi "sistemde" oluşturacak olan liman başkanlığını seçebileceğiniz bir ekran geliyor. Bu ekranda fiziki belgenin nerede basılacağını SEÇMİYORSUNUZ. "Sistemdeki" belgeyi oluşturan/yaratan Limanı seçiyorsunuz. Fiziki belgenizi ise yakınınızdaki herhangi bir Liman Başkanlığından bastırabiliyorsunuz. Ben İzmirliyim, İzmir'deyim ama manevi hislerle sistemdeki belgemin Çanakkale Bölge Liman Başkanlığı'nca oluşturulmasını istiyordum. Ne yazıkki Çanakkale Bölge Liman Başkanlığ'nı seçtikten sonra seçimimi KAYDETMEDİM ve belgem sistemde rastgele olarak Antalya'daki Kemer Liman Başkanlığı'nca oluşturuldu. Ellerimle kaybettim bu fırsatı… Ve bu belgeyi yine benim için manevi değeri büyük olan 20.09.2022 tarihinde oluşturtmak istiyordum. Belgem, her baktığımda bana 20 Eylül'ü hatırlatsın, 20 Eylül'ün o maneviyatı denizlere bulaşsın, tüm denizler bu maneviyatla kutsansın. Denizler, okyanuslar, derinler, her bakışımda bana 20 Eylül'ü hatırlatsın, O'nu hatırlatsın… Ama sınav başvurusunu 20 Eylül 18.00 sularında mesai saatleri dışında yaptığım için başvurum 21 Eylül sabahı onaylanabildi. Yani berbat ettim her şeyi. Şu an berbat hissediyorum. Denizlerden soğudum ya. Kendime küstüm… 🥹 Manyaklıksa manyaklık ama bunu yapmayı kafama takmıştım be… Diyeceğim şu ki; böyle küçük manyaklıkları olan arkadaşlar varsa, belgesinin ilk oluşturulma tarihini özel bir güne vs. denk getirtmek istiyorsa; sınav başvurusunu o tarihin ilk saatlerinde, örneğin gece 1'de yapsın, hatta garanti olması için 2-3-5-gün önceden yapsın. Sınavı ise belgelerinin sistemde oluşturulmasını istedikleri tarihin sabahında/öğleninde başlatsın, mesela sabah 9'da girsinler. Sınavdan sonra 19:23'teki "Kart Basım İşlemine Git" kısmından kendileri için manevi anlamı olan bir bölgenin liman başkanlığını ya da ikamet ettikleri yere yakın olan bir liman başkanlığını seçebilirler. Ardından, Halkbank ATM'lerinde & şubelerinde ödeme yapmaları için gönderilen C kodunu aldıklarında hemen gidip ödemelerini yapsınlar. Belgeleri istedikleri tarihte, istedikleri bölgenin liman başkanlığınca "sistemde" oluşturulmuş olsun.

 2. Fikret Çin diyor ki:

  hocam merhaba ben mardinde ikamet ediyorum mersinde kuzenim var kartı orda bastırıp kuzenim alabilirmi yoksa kartn için benim gidip almam mı lazım uzak ve masraflı olur benim için

 3. Bünyamin Daspinar diyor ki:

  Abi peki Yurt disinda kalan biriside bu Sinava E devlet üzerinden Basvura biliyormu yoksa sadece Ikameti Türkiyede olanlarmi?

 4. Ömer Burul diyor ki:

  Merhaba. Şuan bende başvuru yapmak istiyorum. Acaba hala eğitim ve sınavlar onlinemi olucak? Bunu Öğrenebilirmiyiz ?

 5. Yusuf YAĞIZ diyor ki:

  ADB Belgesini aldığımız da, kart için muhakkak liman müdürlüklerinden mi almamız gerekiyor. Yoksa adrese gönderim sağlıyorlar mı? Ben mesela şuan konyadayım ADB ve KMT belgesi almayı düşünüyorum kart işi nasıl olacak 🙂 yada kart bastırmasakda oluyor mu 🙂

 6. Alper Yıldırım diyor ki:

  Hocam merhabalar belgemi aldım sıra bi tekne araştırmasına girmekte , en azından 3-4 kişinin rahat kalabileceği genişlikte tekneler önerirseniz çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

 7. Mustafa. Dursun diyor ki:

  Ben dersleri tamamladım başvuruyu yaptım ama sürekli mesajla bana tarafımızca red edilmiştir diye msj geliyor neden acaba

 8. askın sever diyor ki:

  EĞİTİMİ BİTİRİR BİTİRMEZ HEMEN SINAVA MI GİRİYORUZ ? BİRDE EĞİTİMİ 10 SAAT HİÇ KESİNTİSİZ Mİ TAMALAMALIYIZ ? TEŞEKKÜRLER

 9. Mustafa Kaya diyor ki:

  Emre Bey selamlar , Teşekkürler bu güzel yararlı video için . Draft için " Su Çekimi" ifadesi kullanılıyor . Selametle.:)

 10. Semih Kuzkaya diyor ki:

  Halk bankası internet bankacılığından online olarak ödeme yapılabiliyor haberiniz olsun vergiler harç bölümünden

 11. Metin Karahan diyor ki:

  Belgeyi almak için listedeki liman başkanlıklarından istediğimiz herhangi birine gidebiliyor muyuz yoksa ödemeyi yaptıktan sonra onlar şu liman başkanlığından alabilirsiniz diye bilgimi veriyor. Boşu boşuna 140 km yol yapmayayım. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

 12. Bahar Weber diyor ki:

  cok yararlı bir video olmuş! basvurudan sonra direk sınav penceresi mi geliyor, gün mü seçmek gerek,diye arayıp duruyorduk sonunda sizin videoyu bulduk da anladık yeni sistemi!
  Teşekkürler

 13. Güngör Akile diyor ki:

  adb sınavından bir soru resimsiz…………
  aşağıda bulunan resimdeki deniz feneri geminin kaç derece nıspi kerterizindedir
  A) 200
  B) 120
  C) 280
  D) 80

  CEVAP:D

  AÇIKLAMA:Nisbi kerteriz geminin rotasını(pruva) referans alarak görülen cisme göre açısıdır. Buna göre deniz feneri ile geminin rotası arasındaki açı 80 derece nispi kerterizindedir.

  NOT: BEN DE sınavda 80 derece yi işaretledim umarım doğrudur

 14. caner eyibilen diyor ki:

  Sisteme sınav için resim yüklemek istediğimde onaylanmıyor sürekli denedim farklı resimde kaydetmeyi denediğimde olmuyor nedeni nedir ?

 15. Erman Ergün diyor ki:

  Merhabalar ben 4.5 metre uzunluğunda bir tekne alacam fakat teknenin hiç bir belgesi yok hiç bir yerede kayıtlı değil benim amatör denizci belgem var bu tekneyi sadece körfezde kullansam körfezden çıkmasam ne gibi sorunlar yaşayabilirim ? ve bu tekneyi yasal yapmak için ne yapabilirim ne bir fatura nede bir belgesi var teknenin lütfen beni bilgilendirebilirmisiniz. tekneyi alırken noterlik bir işim varmı ?

 16. Arnavut Ayhan celik diyor ki:

  Telsiz belkisi süreli ama tekrar sınav olayı yok sadece yenileme Yani leme yaparak süreyi uzatıyorsunuz tabiki bu şimdiki yönetmelik ileride kanun değişir yönetmelik değişir onu bilemem

 17. Arnavut Ayhan celik diyor ki:

  Girdim aldım çok şükür ama bu değildir bin tekneye çık denizin şakası olmaz sakın öz güvenli olmayın bende sizin gibi üstad ları takipe aldım izliyorum inşallah pratik yapma Fırsatımda olur ama sanki biraz zor kim kime teknesini verirki anca özel ders belki

 18. Tunahan Çavuşoğlu diyor ki:

  Ben hem amatör telsiz hemde kaptanlık belgesi için eğitimi tmm ladım ve e sınavına girip başarılı oldum bana ayrı ayrı kod verdi halkbankasından sınav harcı yatırmak için ben şimdi para yatırıp tekrarmı sınava gireceğim yoksa parayı yatırıp kartimimi alacağım ?

 19. ELİFSU YUN GÜNLÜĞÜ diyor ki:

  Sınav esnasında net. Problemi yaşadım sayfadan çıkış yapıldı sınav başladı ama tekrar giremiyorum kaçırdım mı ne yapamam gerekiyor

 20. tulay keles diyor ki:

  İzledim yorum yapmazsam olmaz diye düşündüm tek kelimeyle müthiş anlattınız A dan Z ye bütün merak ettikletimizi bende şuan başvuru yaptım halen eğitim devam ediyor inşallah geçerim Teşekkür ederiz

 21. cetin oren diyor ki:

  Kolay gelsin kardeşim emeklerinize sağlık bu emeğin karşılığında severek abone oldum bende bu belgeye yeni baş vuruyorum ön bilgilendirme oldu benim için tekrar teşekkür ederim kolay gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir