ayasofya istanbul bu makalenin içeriğinde açıklığa kavuşturulacaktır. ISTANBUL

🇹🇷 Turkey içindeki ayasofya istanbul ile ilgili en doğru bilgilere genel bakış

Aşağıdaki videoya göz atın

Bu oneofakindbnb.com web sitesiyle, kendiniz için daha değerli anlayış için ayasofya istanbul dışındaki diğer bilgileri güncelleyebilirsiniz. Oneofakindbnb sayfasında, sizin için her gün sürekli yeni ve doğru içeriği güncelliyoruz, Sizin için en eksiksiz değere hizmet etme arzusuyla, Kullanıcıların internetteki bilgiyi olabildiğince çabuk güncelleyebilmelerine yardımcı olun.

ayasofya istanbul ile ilgili içerik

🇹🇷Ayasofya 4K Yürüyüş Turu | İSTANBUL | 🇹🇷 Türkiye İstanbul, Ayasofya, Ayasofya, Ayasofya, seyahat, 4K Yürüyüş, Şehir Gezileri, 4K Sanal Tur, istanbul, Türkiye, Tarih, Müze, Cami, Türkiye’ye Seyahat. Ayasofya resmen Ayasofya Kutsal Ulu Camii ve eski adı Ayasofya Kilisesi, İstanbul’da Yunan geometriciler Miletli İsidoros ve Trallesli Anthemius tarafından tasarlanan Geç Antik Döneme ait bir ibadethanedir. 537’de imparatorluk başkenti Konstantinopolis’in ataerkil katedrali olarak inşa edilen bu yapı, Doğu Roma İmparatorluğu’nun (Bizans İmparatorluğu) ve Doğu Ortodoks Kilisesi’nin en büyük Hıristiyan kilisesiydi. şehrin Latin Katolik katedrali. 1453 yılında Konstantinopolis’in Osmanlı İmparatorluğu’na düşmesinden sonra camiye dönüştürülmüştür. 1935 yılında laik Türkiye Cumhuriyeti tarafından müze olarak kurulmuştur. 2020’de tartışmalı bir şekilde cami olarak yeniden açıldı. #İstanbul #Ayasofya #AyaSofya #Türkiye #istanbul #Türkiye #Seyahat .

ayasofya istanbul ‘in içeriği ile ilgili fotoğraflar

🇹🇷 Hagia Sophia | 4K Walking Tour | ISTANBUL | 🇹🇷 Turkey
🇹🇷 Hagia Sophia | 4K Walking Tour | ISTANBUL | 🇹🇷 Turkey

Okuduğunuz 🇹🇷 Hagia Sophia , Ardından, One Of A Kind Bed & Breakfast ‘nin hemen her gün yayınladığı diğer içeriği keşfedebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için burayı tıklayın

ayasofya istanbul ile ilgili anahtar kelimeler

#Hagia #Sophia #Walking #Tour #ISTANBUL #Turkey.

istanbul 4k,istanbul 4k video,walking in istanbul,hagia sophia walking tour,4k aya sofya turu,Hagia Sophia 4K walking tour,hagia sophia istanbul 4k,istanbul turkey,istanbul 4k tour,istanbul city tour,istanbul türkiye 4k,istanbul City 4K,istanbul city walk,istanbul 4K Walk,istanbul Virtual Tour 4K,2021,istanbul türkiye,istanbul old town,istanbul Old Town 4K,ayasofya,ayasofya istanbul,Aya Sofya 4K,hagia sophia 4k,hagia sophia museum,istanbul.

🇹🇷 Hagia Sophia | 4K Walking Tour | ISTANBUL | 🇹🇷 Turkey.

ayasofya istanbul.

ayasofya istanbul içeriğiyle oneofakindbnb.com güncellemelerinin sizin için yararlı olacağını umarak daha fazla bilgi ve yeni bilgiye sahip olmanıza yardımcı olacağınızı umuyoruz.. Oneofakindbnb ayasofya istanbul hakkında bilgi izlediğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

 1. Diktecus Ο.Υ.Κ diyor ki:

  It Should be Greek orthodox Church Ελληνική Ορθόδοξη Εκκλησία!
  Η Αγία Σοφία ήταν και είναι χτισμένη ΜΌΝΟΝ Ορθόδοξη!🇬🇷☦️☦️

 2. Diktecus Ο.Υ.Κ diyor ki:

  It Should be Greek orthodox Church Ελληνική Ορθόδοξη Εκκλησία!
  Η Αγία Σοφία ήταν και είναι χτισμένη ΜΌΝΟΝ Ορθόδοξη!

 3. Dünyam küçük diyor ki:

  And say: Truth hath come and falsehood has vanished away. Falsehood is ever bound to vanish☪️Elhamdilullah🇹🇷

 4. Νίκος Ευαγγελάτος diyor ki:

  Hagia Sophia (Αγία Σοφία in greek) means Holy Wisdom or the wisdom of God. This Christian Church was designed by the GREEK geometers Isidore of Miletus and Anthemius of Tralles.I doubt any Turkish engineer could design or built such a masterpiece at that time. Built in 537 as the patriarchical cathedral of the imperial capital of Constantinople, it was the largest Christian church of the eastern Roman Empire. With very simple building materials they made this beautiful Church ,the dome of which looks like its hanging from the sky, and the whole structure lasted around 1500 years and who knows how many more! The church of Hagia Sophia is a global inheritance and no one has the right to interfere with it. And one day Turkey's stupid dictator decided to cover all the wall paintings of the Saints, take down the Cross from its dome and make Hagia Sophia a fucking Mosque!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir